Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Aktualności

Jałmużna Wielkopostna 2021. Nadszedł Czas Miłosierdzia

Pomoc seniorom dotkniętym przez pandemię i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna, która została zainaugurowana 16 lutego pod hasłem „Czas Miłosierdzia”. Caritas Polska prowadzi akcję już od 15 lat wspólnie z partnerami z innych kościołów chrześcijańskich: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Czytaj więcej...

Wielki Post z biskupem Adolfem Piotrem Szelążkiem

W najbliższą środę rozpoczyna się nowy okres liturgiczny w kalendarzu Kościoła Katolickiego - Wielki Post. Jest to szczególny czas w liturgii Kościoła oraz w naszym życiu, ponieważ wzywa nas do nawrócenia i przemiany serca.

 Podczas naszego nawracania się potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam wybrać odpowiednią ścieżkę. Przewodnika doświadczonego na duchowej drodze wiodącej do świętości. Takim duchowym przewodnikiem może być Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek.

Czytaj więcej...

Ruszyła kampania „Misjonarz na Post 2021”

Już po raz ósmy startuje kampania „Misjonarz na Post”. To projekt duchowego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie.

W tym roku akcja jest wyjątkowa. Ze względu na pandemię koronawirusa polscy misjonarze pracujący na  całym świecie jeszcze bardziej potrzebują duchowego wsparcia.

Czytaj więcej...

Bp Bronakowski: Troska o trzeźwość to nasz wielki obowiązek

Troska o trzeźwość to nasz wielki obowiązek – obowiązek religijny, ale także patriotyczny – powiedział bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, podczas konferencji prasowej online przed 54. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy obchodzić w dniach 14-20 lutego pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć