Back to Top

25 marca: Dzień Świętości Życia

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce będzie obchodził już po raz 25. Dzień Świętości Życia. „Wysiłek docenienia każdego ludzkiego życia jest ciągle przed namiˮ – podkreślił ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin działającego przy Radzie ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący KEP: Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć dziedzictwa Jana Pawła II

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

Bp Piotrowski na Niedzielę „Ad Gentes”: Z misjonarzami budujemy Kościół

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Dzięki ofiarnej służbie, modlitwie, cierpieniu i wytrwałej pracy misjonarzy wzrastają i umacniają się młode wspólnoty misyjne – napisał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie na Niedzielę „Ad Gentes”, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przypada ona 5 marca.

List Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy na Rok Dziękczynienia za ustanowienie bł. Stefana Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego 25-02-2023

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Z okazji obchodzonego w lutym wspomnienia liturgicznego bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego i Dnia Myśli Braterskiej bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. duszpasterstwa harcerzy skierował do harcerzy i skautów list, w którym ogłasza dla nich Rok Dziękczynienia za Patronat bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego nad Harcerstwem Polskim. Zachęca też do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 20. rocznicą ogłoszenia dh. Wicka Patronem Polskich Harcerzy.

Strona 1 z 6

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć