Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Aktualności

ISKK: wyraźna ciągłość w działalności struktur i organizacji katolickich w Polsce

Dane za 2020 rok zawarte w roczniku statystycznym ISKK wskazują na wyraźną ciągłość w działalności struktur i organizacji katolickich w Polsce: parafii, diecezji oraz zakonów – powiedział ks. dr Wojciech Sadłoń SAC, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano najnowsze wyniki badań.

Czytaj więcej...

Bp Czaja na nowy rok duszpasterski: Rozwijajmy eucharystyczny styl życia

Większe zwrócenie uwagi na sposób świętowania niedzieli, tworzenie w rodzinach domowego Kościoła oraz głoszenie Chrystusa słowem i czynem to wskazówki bp. Andrzeja Czai, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP na nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce.  

Czytaj więcej...

5 grudnia: XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

W II Niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

Czytaj więcej...

Paczuszka dla maluszka

Dla Życia

W dziele ochrony życia oprócz modlitwy jaką wkrótce podejmiemy – kolejną Duchową Adopcję, nie powinno zabraknąć również naszej konkretnej materialnej pomocy ofiarowanej potrzebującym.

Ta konkretna pomoc to „Paczuszka dla maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek, której misją jest ochrona każdego poczętego dziecka, niezależnie od warunków i okoliczności w jakich się poczęło.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć