Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

niedziela.pl

Aktualności

27 października V Toruński Marsz Wszystkich Świętych.

W przyszłą niedzielę 27 października br. odbędzie się  V Toruński Marsz Wszystkich Świętych. W tym roku trasa marszu prowadzić będzie od Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (O.O. Paulini) do Parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo). Rozpoczęcie marszu o godz. 12:30 w kościele Ojców Paulinów, następnie Msza Św. o godz. 13:00 a po niej przemarsz do  kościoła na Rubinkowie III. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do przebrania się w stroje ulubionych świętych i błogosławionych. Dorośli parafianie będą nieść relikwie oraz wizerunki poszczególnych świętych wzorem ubiegłych lat.

Abp Skworc o nowym programie duszpasterskim: Najważniejszą sprawą Kościoła w Polsce jest Eucharystia i świętowanie niedzieli

Niewątpliwie sprawą najważniejszą z punktu widzenia Kościoła w Polsce jest sprawa Eucharystii, jest sprawa świętowania niedzieli. „Kościół żyje, buduje się Eucharystią”, jak napisał św. Jan Paweł II w Ecclesia de Eucharistia – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej zapowiadającej nowy program duszpasterski dla Kościoła w Polsce (2019-2022) oraz prezentującej wyniki badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego nt. świętowania niedzieli.

Czytaj więcej...

Przewodniczący Episkopatu zachęca do udziału w wyborach parlamentarnych

Z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego – podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi”.

Czytaj więcej...

Na Jasnej Górze spotkają się uczestnicy Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Pod hasłem „Okryci płaszczem Maryi”, w pierwszą sobotę miesiąca, 7 września 2019 roku, odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Jasną Górę. Dziełu pobłogosławił św. Jan Paweł II i wspierają je polscy biskupi.

Czytaj więcej...

Radio Watykańskie

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć