Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

niedziela.pl

Aktualności

Kard. Sarah: Trzymajcie się mocno nauczania Kościoła i módlcie się

Trzeba trzymać się mocno doktryny, wielowiekowego nauczania Kościoła, które jest niezmienne. Nie ma zbawienia, ocalenia, jeśli człowiek nie trzyma się mocno Objawienia i doktryny. Kościół nie ma przyszłości, jeśli nie będzie się modlił. Żaden człowiek nie ma przyszłości jeśli się nie modli. Chciałbym wam powtórzyć to samo: trzymajcie się mocno nauczania Kościoła i módlcie się – powiedział kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, podczas konferencji prasowej na temat książki „Wieczór się zbliża i dzień już się chyli”, która odbyła się 14 listopada w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Film o męczennikach Szpęgawska

Unisławskie Towarzystwo Historyczne, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Bydgoszczy, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i Gmina Miasta Toruń zapraszają na film:
"Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska".
Dwór Artusa, 22 listopada, godz. 17.30. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Rusza II edycja akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”

W najbliższy weekend rusza II edycja akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. O zbiórce żywności, produktów dla polskich świetlic i akcji SMS na rzecz rodaków ze Wschodu mówili organizatorzy i partnerzy obecni na konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 5 listopada w Warszawie.

Czytaj więcej...

Film „Nieplanowane” od 1 listopada w polskich kinach

Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać film „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on duże zainteresowanie. Film został objęty patronatem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Radio Watykańskie

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć