Back to Top

Dyspensa na piątek po Bożym Ciele

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
Biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela w dniu 9 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dyspensy wszystkim diecezjanom i gościom przebywającym na terenie diecezji toruńskiej.

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, kierując się dobrem duchowym wiernych oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udzielił wszystkim wiernym diecezji toruńskiej i osobom przebywającym na jej terenie (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy Ksiądz Biskup zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

4 czerwca: XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

4 czerwca przeżywać będziemy XVI Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie ono przebiegać pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. 

Uroczystej Eucharystii 4 czerwca o godz. 12, z udziałem Episkopatu Polski, przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a homilię wygłosi bp Sławomir Oder, ordynariusz diecezji gliwickiej.

Marsz dla Życia i Rodziny w Toruniu

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

"Dzieci przyszłością Polski". Pod takim hasłem odbędzie się w Toruniu Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkanie rozpocznie się 28 maja 2023 r. Mszą św. w katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie uczestnicy Marszu wyruszą w drogę z Rynku Staromiejskiego.

Rada Stała KEP o Synodzie, wojnie w Ukrainie i jesiennych wyborach do parlamentu (komunikat po obradach)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Synod Biskupów i końcowy dokument europejskiego spotkania synodalnego, wojna w Ukrainie oraz przygotowania do jesiennych wyborów do parlamentu były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

W Warszawie obradowała Rada ds. Rodziny KEP

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Prace nad aktualizacją treści Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin oraz duszpasterski potencjał beatyfikacji i peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w diecezjach – znalazły się wśród głównych tematów spotkania Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, która 21 kwietnia br. obradowała w Warszawie. Spotkanie poprowadził przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Wiesław Śmigiel.

Strona 1 z 6

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć