Nowa witryna Sióstr Terezjanek

GRATIA ET PAX CHRISTI!

Drodzy Przyjaciele,

otwieramy naszą nową witrynę główną www.terezjanki.org oraz internetowe strony naszych domów zakonnych w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech i Boliwii. W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł, czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstw oraz witrynę dedykowaną biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi.

 Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tekstem na temat nowej witryny internetowej przygotowanym przez s. Lucynę Lubińską CST, przełożoną generalną. Słowa zachęty do odwiedzenia naszej strony związane są z nadzieją, że nie tylko sami odwiedzicie naszą nową witrynę, ale również polecicie ją swoim znajomym i przyjaciołom.

 Ufamy, że treści zamieszczone na terezjańskiej stronie pozwolą, szerokiemu gronu odbiorców, lepiej poznać przesłanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz przyczynią się do popularyzowania postaci Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka.

 Zachęcamy do podzielenia się z nami wrażeniami, jakie zrodziły się w waszych sercach po zapoznaniu się z nową witryną. Swoje opinie możecie przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielicie się z nami swoimi opiniami, na temat naszego zaangażowania w dzieło ewangelizacji przestrzeni wirtualnej.

 Z pozdrowieniami,

 Bogumiła Ptasińska CST

ZAPROSZENIE

Drodzy Przyjaciele!

Po pracowitym czasie przygotowania, mamy przyjemność zaprezentować Wam nowa stronę internetową naszego Zgromadzenia. Ufamy, że spotka się ona z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Siostry zaangażowane w projekt i budowę terezjańskiej witryny, dołożyły wszelkich starań, by wyglądała ona schludnie i zawierała budujące treści, dlatego też żywimy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Wszystkich sympatyków św. Teresy od Dzieciątka Jezus, przyjaciół naszego Zgromadzenia a także osoby poszukujące wartościowych informacji, zapraszamy do systematycznego odwiedzania nas w Internecie. Oprócz ciekawych artykułów i fotografii dotyczących historii, duchowości i działalności Zgromadzenia, znajdziecie tu aktualności z życia Kościoła i terezjańskich wspólnot. Polecamy także Waszej uwadze takie sekcje jak: Zakonne pasje, Mediateka, czy Katecheza. Ta ostatnia prowadzona jest z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu. Zawiera interaktywne katechezy, edukacyjne gry i zabawy oraz interesujące słuchowiska, które bez wątpienia mogą pomóc dzieciom w pożytecznym i radosnym spędzeniu wolnego czasu.

Nasze misjonarki pracujące w Ameryce Łacińskiej dzielą się doświadczeniem posługi w boliwijskim mieście Oruro. Realia życia i przepowiadania Ewangelii w jednym z najbiedniejszych miast Boliwii znajdują się w zakładce Misje. Warte też zauważenia są wizytówkowe strony innych naszych domów.

W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł, czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstwa młodzieży i powołań oraz witrynę dedykowaną Słudze Bożemu biskupowi Szelążkowi – Założycielowi naszego zakonnego zgromadzenia.

Przedstawiając po krótce zawartość terezjańskich witryn internetowych, zachęcam do kontaktowania się z nami z pomocą mediów elektronicznych. Naszym pragnieniem jest głoszenie nieskończonej miłości Boga i dzielenie się dobrem także poprzez nowoczesne środki komunikacji, zgodnie ze słowami Założyciela Zgromadzenia:

„Gdy więc stygnie w duszach ludzkich miłość Boża, dla której rozpalenia przyszedł Chrystus Pan na ziemię wznowienie jej osiągane jest nowymi sposobami…”

Wszystkim, którzy kiedykolwiek zetkną się z nami bezpośrednio lub w przestrzeni wirtualnej, życzymy obiecanego przez św. Teresę różanego deszczu Bożych łask.

 W imieniu Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Lucyna Lubińska CST

przełożona generalna

Adres witryny: www.terezjanki.org

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć