Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Wydarzenia w parafii

Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dziewiętnasty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w którym żyjemy, wobec coraz większych ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Caritas Seniorom

17 listopada Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 przygotowały niedzielną Mszę świętą o godz.11. Po zakończeniu Eucharystii wręczono legitymacje nowym członkom Koła Caritas. Szkolne Koło włączyło się w akcję "Senior Świeci Przykładem", z tej okazji przy wyjściu z Kościoła Wolontariusze rozdali osobom starszym opaski odblaskowe.

Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

W sobotę 7 grudnia 2019  Domowy Kościół Rejonu Rubinkowo  przeżywał Rejonowy Dzień Wspólnoty .Temat spotkania formacyjnego związany był z hasłem roku „Wolni i wyzwalający” i nawiązywał  do 40. rocznicy proklamowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Uczestniczyły w nim  rodziny z pięciu parafii oraz młodzież z Oazy Akademickiej. Dzień wspólnoty rozpoczął Namiot Spotkania czyli modlitwa osobista przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem, przygotowaniem bezpośrednim do tej modlitwy było rozważanie (czytanie) fragmentu Pisma Świętego.Centralnym wydarzeniem dnia wspólnoty była Eucharystia której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dawid Lewicki, moderator Kręgów Domowego Kościoła naszej parafii, w której czynnie uczestniczyli członkowie Domowego Kościoła. Następnie w Domu Katechetycznym odbyły się spotkania w grupach a na zakończenie cała wspólnota spotkała się na Agapie.

Misterium przejścia św. Teresy z życia ziemskiego do wieczności.

Dzień przed wspomnieniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus które jest patronalnym świętem posługujących w naszej parafii Sióstr Terezjanek, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Mogliśmy uczestniczyć w Misterium przejścia św. Teresy z życia ziemskiego do wieczności. Nasze Siostry wraz z młodzieżą przygotowały montaż słowno - muzyczny, który przybliżył zgromadzonym ostatnie chwile życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć