Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

niedziela.pl

Wydarzenia w parafii

Domowy Kościół rozpoczął nowy rok formacyjny

W niedzielę - 8 września, na Mszy św. o godz.11:00 wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii, rozpoczęła nowy rok formacyjny. Mszę św. celebrował ks. Dawid Lewicki - Moderator Kręgów naszej parafii. Małżonkowie i rodziny czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii a schola pod opieką Sióstr Terezjanek uświetniła Eucharystię pięknym śpiewem. Kolejny rok formacyjny będzie przeżywany pod hasłem „Wolni i wyzwalający”. To nawiązanie do 40. rocznicy proklamowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy świętej wspólnota spotkała się na agapie gdzie kilka par małżeńskich obchodziła jubileusze i kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.

Odwiedzili nas stypendyści fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W niedzielę 21 lipca gościliśmy w naszej parafii młodzież; stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia",  przeżywających w Toruniu obóz formacyjno-integracyjny. Młodzi ludzie czynnie włączyli się w liturgię Mszy Świętej oraz podzielili się świadectwem wiary, tym co zmieniło się w ich życiu od momentu przystąpienia do programu stypendialnego Fundacji.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Pomaga utalentowanej, ale ubogiej młodzieży, przyznając stypendia naukowe.

 

Boże Ciało 2019

Jak co roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszliśmy ulicami Osiedla Rubinkowo I i II w procesji eucharystycznej. Uroczystościom przewodniczył bp. Józef Szamocki.

Arcybiskup Tymon Tytus Chmielecki w naszej parafii

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego gościł w naszej parafii ks. Arcybiskup Tymon Tytus Chmielecki, Nuncjusz Apostolski w Gwinei i Mali. O godz. 12:30 ks. Arcybiskup przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.

Radio Watykańskie

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć