Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Betańska Misja wspierania kapłanów

Dzieło to wyrosło z charyzmatu Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, które założył Sługa Boży ks. Józef Małysiak w Wielki Czwartek 17 04. 1930 r. Powołaniem sióstr jest pomoc kapłanom w ich posłudze duszpasterskiej poprzez współpracę parafialną, modlitwę, ofiarę życia i duchowe wsparcie.

Jak powstała?

Pragnienie szczególnej modlitwy za kapłanów kształtowało się w czasie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęło nazwę Betańska Misja Wspierania Kapłanów. Rozpoczęła ona swoją działalność w pierwszy czwartek, 4 lutego 1999 r. Obecnie obejmuje ponad 3000 kapłanów i osób różnych stanów modlących się w ich intencji.

Kto może należeć?

Każdy, kto pragnie wspierać kapłanów, wypraszać im świętość, otoczyć duchową troską ich powołanie i apostolstwo, może włączyć się w to dzieło modlitwy. Warunkiem jest wyrażenie zgody na codzienną, modlitwę, przez całe życie, w intencji duchowieństwa i powierzonego przez Misję jednego kapłana. Po wyrażeniu zgody osoba zgłaszająca się otrzymuje legitymację przynależności, teksty modlitw oraz imię jednego kapłana. Kapłani powierzani są modlitwie w każdy czwartek po adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcąc włączyć kapłanów do modlitwy należy podać ich imię i nazwisko (tylko do wiadomości Misji).

W naszej parafii do grupy modlitewnej należy 33 modlących się za kapłanów. W każdy I czwartek miesiąca uczestniczymy na Mszy św. wotywnej o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, przyjmujemy Ciało Pańskie i trwamy na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy modlący się czynnie wspiera wyznaczonego kapłana. Grupę modlitewną prowadzi ks. Prałat Kazimierz Piastowski.

Przyłącz i Ty do nas i wspieraj kapłanów w ich pracy i módl się o nowe powołania. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej, lub po Mszy św. I - czwartkowej o 7.30

BMWK

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć