1. Zakończyła się wizyta duszpasterska, czyli kolęda – dziękujemy za otwarte przyjęcie w ponad 2.600 domach. Dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe i często wytęsknione przyjęcie duszpasterzy. To była piękna okazja do wzajemnego poznania się i budowania parafialnej tożsamości. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na przyszłą termomodernizację.
  2. Dziękujemy wszystkim za ofiarną pomoc przy sprzątaniu świątyni i porządkowaniu dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!
  3. Nie ustawajmy w naszej modlitwie o pokój i w naszych sprawach – okazją niech będzie otwarta codziennie Kaplica Adoracji oraz środowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 7.30 i 17.30) – zachęcamy do spisywania na karteczkach naszych intencji.
  4. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody będą odbywały się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach – msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa o godz. 11.00. Zapraszamy także do naszej świątyni na godz. 10:00 na mszę świętą wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy rodziny o pomoc w dotarciu chorym i cierpiącym na tę Eucharystię.
  5. W sobotę także po porannym różańcu spotkanie formacyjne dla Koła Żywego Różańca, a popołudniu na czas modlitwy w intencji ojczyzny – zapraszamy na godz. 16.00 na modlitwę różańcową i na wieczorną mszę świętą. Jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zatroskanym o to, by modlitwa w tej intencji trwała w naszej parafii!
  6. Za tydzień w niedzielę w kościele św. Jakuba o godz. 11.30 będzie obchodzona 73 rocznica śmierci sługi bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka – założyciela naszych sióstr terezjanek.
    Do modlitwy w intencji zgromadzenia oraz beatyfikacji założyciela serdecznie zapraszamy!
  7. Bóg zapłać za ostatnią kolektę (5.855 zł) i za wpłaty na konto.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Władysławę Laskowską, l. 99. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu…