Back to Top

ŻYCIE PARAFII

50 lat Domowego Kościoła

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii zaprasza na Mszę świętą dziękczynną.

W tym roku Domowy Kościół, czyli gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.  Z tej okazji w niedzielę 11 czerwca o godzinie 9:30 w naszej parafii zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której dziękować będziemy Bogu za Ruch Domowego Kościoła w Polsce. Jubileusz ten to także okazja do dziękczynienia Bogu za istnienie kręgów Domowego Kościoła w naszej parafii, istniejących od 1985 roku. Warto także nadmienić że 11 czerwca 1973 r. w Krościenku nad Dunajcem, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, dokonał uroczystego zawierzenia Niepokalanej Matce Kościoła; Ruchu Światło-Życie. 

Oddaj krew dla Tomka !!!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail


16-letni Tomasz Barański to wioślarz AZS-UMK i zapalony wędkarz, który zachorował na białaczkę limfoblastyczną i w tej chwili jakby jest wyłączony z życia codziennego. W chwili obecnej Tomek leczy się w Bydgoszczy, w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1. Krwi potrzebuje wiele osób, bo często to ona może być niezbędna podczas ratowania życia. Dlatego tak ważne jest, by przyjść i podzielić się tym bezcennym lekiem. Krew mogą oddać pełnoletnie osoby zdrowe do 65. roku życia. Wcześniej należy poinformować lekarza o stosowanych lekach. Również zbliżająca się wiosna spowoduje, że dawców może być mniej, a wszystko przez alergię i objawy. Akcja poboru krwi będzie miała miejsce w niedzielę 18 czerwca w godz. 9-14. Szczegóły na plakacie.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

W dniu 20 maja 2023 r. w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 i 23 przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

Spotkanie z Alanem Amesem w naszej parafii

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

7 czerwca po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Alanem Amesem, autorem bestsellerowych książek m.in. „Oczami Jezusa”.  Przez czterdzieści lat żył z daleka od Kościoła. Dziś daje świadectwo o Bożej miłości na całym świecie. Posługujący modlitwą o uzdrowienie opowie nam o swoim spotkaniu z Bogiem oraz poprowadzi krótką modlitwę. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu jego książek.

Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w naszej parafii

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

W sobotni wieczór 13 maja 2023 r. odbyło się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczynające cykl nabożeństw, które potrwają do 13 października. Po wieczornej Eucharystii wyruszyła procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, podczas której odmówiono różaniec. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Kowalski. 

Strona 1 z 12

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć