W niedzielę 12 grudnia 2021 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dwudziesty pierwszy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w szczególności wobec nasilenia się ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie, a konkretnie na świętość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym roku Duszpasterze i Wspólnota Domowego Kościoła zaprosili do głoszenia kazań podczas każdej Mszy Świętej charyzmatycznego ks. Tomasza Kancelarczyka.

Ks. Tomasz jest pomysłodawcą i prezesem Fundacji Małych Stópek oraz współorganizatorem szczecińskiego Marszu dla Życia. Jest też propagatorem duchowej adopcji dziecka poczętego. Od wielu lat pomaga kobietom, które stoją przed dramatyczną decyzją o aborcji.

W dziele ochrony życia oprócz modlitwy jaką podjęliśmy, nie zabrakło również naszej konkretnej materialnej pomocy.

Ta konkretna pomoc to „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek.

W naszej świątyni stanęła choinka przyozdobiona symbolicznymi bombkami, a pod nią kosz, do którego zbierane były przez cały czas Adwentu kosmetyki pielęgnacyjne takie jak pieluchy, chusteczki, kremy, balsamy, itp. Każdy, kto przyniósł paczuszkę mógł zabrać ze sobą zawieszoną na choince bombkę. Zgromadzone pokaźne dary zostały przekazane do Fundacji Małych Stópek w Szczecinie i do Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu.

Bogu niech będą dzięki i wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serce i włączyli się w tę świąteczną zbiórkę.

 W imieniu Wspólnoty Duchowej Adopcji

 Blandyna i Jan Ciemielewscy

Fotogaleria