Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Do I Komunii

Do I Komunii

Do I Komunii - grudniowe spotkanie

Terminy komunii świętej:

 

28.05.2022 – godz. 10.00 - 3a SP23, 11.30 - 3b SP23,  godz. 13.00 - 3a SP8

 

4.06.2022 – godz. 10.00 – 3b SP8, 11.30 – 3c SP8, 13.00 – 3d SP8

 

W roku 2023 planujemy podobnie uroczystości I Komunii świętej

 

 Grudniowe spotkanie

 

Kochani Rodzice,

dziękujemy za podejmowanie przez Was radosnego trudu towarzyszenia Waszym Dzieciom w ich wszechstronnym rozwoju, także duchowym! To wielka – żeby nie powiedzieć – największa inwestycja Waszego życia. Tylko Wy macie szansę pokazać Dziecku, że to o czym uczy się w szkole i w kościele jest naprawdę ważne. Bo to od Was uczy się postawy szacunku wobec życia własnego i drugiego człowieka oraz wobec Pana Boga i Jego prowadzenia nas w kościele. Od Was uczy się (czy chcecie tego, czy też nie) modlitwy, przeżywania Eucharystii. No właśnie… możemy nauczyć wielu mądrych rzeczy, ale jeśli nie będzie widziało rodziców modlących się, chodzących do kościoła to prawie nigdy nie uwierzy, że modlitwa jest naprawdę ważna, a chodzenie do kościoła ma sens.

Przeżywamy teraz adwent. Spróbujcie porozmawiać z Dzieckiem o adwencie. Może zapytajcie jakie święta będą niedługo? Czyje to będę narodziny? Powiedzcie: to wielkie święto, do którego trzeba się przygotować. I to przygotowanie nazywa się „adwent”. Przychodzi do nas mały Jezus. To już się dokonało, ale ciągle to wspominamy. To tak jak z urodzinami – co roku je świętujemy! Cieszymy się z daru życia! I tak samo cieszymy się, że Pan Bóg przez Jezusa uratował nas od grzechu i śmierci wiecznej, bo otworzył nam drogę do Nieba. Ale adwent ma jeszcze jedno znaczenie – przygotowuje nas, byśmy czekali na powtórne przyjście Pana Jezusa. Nie wiemy, kiedy to nastąpi. Ale jesteśmy pewni, że przyjdzie Pan Jezus i zaprowadzi nas do Nieba, bo każdemu z nas już przygotował tam takie mieszkanie, o którym się nam nawet nie śniło J Dlatego w adwencie chcemy dać z siebie więcej: więcej miłości, wiary, pilności w nauce, w wykonywaniu swoich obowiązków, w przychodzeniu na roraty. A to wszystko dlatego, że czekamy.

 Za kilka miesięcy Wasze Dziecko przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Będzie to wielki dzień dla Was i dla Dziecka. W ten dzień wpisze się wiele uniesień, emocji i przeżyć. Postarajmy się myśląc o tym dniu, żeby pomóc Dziecku skupić się na tym, co najważniejsze. Tak, chodzi tu o oprawę i o prezenty. Może warto czas dawania prezentów przesunąć na jakiś czas przed lub po samej uroczystości. Jeśli prezenty będą kiedy indziej to rozładowane będzie napięcie oczekiwania i porównywania się. Ale porozmawiajcie także z Dzieckiem o prezentach. Dlaczego ludzie dają sobie prezenty? Czy prezenty zawsze muszą być drogie? Jakie prezenty mogą dać osoby, które nie mają pieniędzy? Czy dzieci też mogą dawać prezenty? Ten czas adwentu może być dobrą okazją do tego. To może być i trudna rozmowa. Bo może będzie chciało tablet, konsolę do gry itd. Ale przecież… Wasze Dziecko najbardziej potrzebuje Was – miłości i obecności Mamy i Taty. A dzień I Komunii świętej, niech będzie przeżyciem jednego daru – przyjęcia Ciała Chrystusa.

Szatki

Drodzy Rodzice, dzieci mogą mieć szatkę odkupioną, czy też po rodzeństwie! 
Dzieci, które nie były zmierzone w niedzielę p. Kasia zaprasza do pracowni.
Pracownia Krawiecka Katarzyna GWIZDA
ul. Rydygiera 8.
Telefon 513919297.  
Koszt 150 zł.
Konto: 41 1140 2004 0000 3102 8186 8384.
Przy przelewie w tytule proszę podać parafię i Imię i Nazwisko dziecka.
Wpłaty za szatki proszę uregulować do końca listopada.

Listopadowe spotkanie

Drodzy Rodzice! 

Czy wiecie czego potrzebuje najbardziej Wasze Dziecko? Potrzebuje WAS! Potrzebuje Was bardziej niż cokolwiek innego. Dajcie mu zatem siebie. To nie jest moja prośba, ale to prośba Waszego Dziecka!

Wiem, że jesteście zabiegani, zmęczeni i pełni obaw. Nie łatwo mierzyć się z codziennością. Ale chyba Waszym największym skarbem jest Wasze dziecko i to o ten skarb trzeba zadbać!

Możemy Dzieci nauczyć na katechezie Ojcze nasz, czy Zdrowaś Maryjo… ale jak nie będzie widziało Was modlących się to pozostanie to tylko pustą wiedzą. Może samo kiedyś dojdzie do tego, ale czas dzieciństwa będzie stracony w tym względzie.

Proszę spróbujcie porozmawiać o modlitwie. Kiedy się modlisz, Mamo, Tato? Jak wygląda ta modlitwa? Może dawno nie miałeś/nie miałaś różańca w ręku? Weź go. To ważne dla Twojego Dziecka! Nie wystarczy wysłać Dziecko na nabożeństwo. Jest tyle spraw, które potrzebują modlitwy. Spróbuj, proszę! To ważne i dla Ciebie!

Zapytaj Dziecko jak odmawia się różaniec, czy też koronkę do Miłosierdzia Bożego. I któregoś dnia spróbujcie wspólnie z Dzieckiem się pomodlić wybraną formą. A może to Dziecko Wasze poprowadzi modlitwę? Nie bójcie się! Nie wstydźcie się!  A może w tym czasie listopadowym pomodlicie się w intencji zmarłych? Albo w intencji chorych i przebywających na kwarantannie… ? - Wasz wybór. I to będzie dobry wybór! Bo nic tak nie jednoczy rodziny jak wspólna modlitwa…

Do zobaczenia

ks. Andrzej 

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć