Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Domowy Kościół na fb

Domowy Kościół

 

Domowy Kościół

Ruch Domowego Kościoła

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę. Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987).

W naszej parafii działają trzy kręgi Domowego Kościoła (w skrócie DK) skupiające 14 małżeństw. Opiekę duszpasterską nad kręgami sprawuje ks. Dawid Lewicki. W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. W intencji DK i przez nie przygotowywana. Oprócz tego, raz w miesiącu DK z całej diecezji , spotyka się na Mszy Św. i spotkaniu formacyjnym. DK włącza się w różne akcje modlitewne w naszej parafii (Adoracja Najśw. Sakramentu, Różaniec, DA, Obchody święta św. Rodziny, Droga Krzyżowa). DK w naszej parafii posiada własny zespół muzyczny, który angażuje się w oprawę Mszy Św. i innych uroczystości .

DK chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Krąg tworzy kilka małżeństw (4-7), pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa z danego kręgu spotykają się raz w miesiącu u kolejnych par . Podczas takiego spotkania jest czas na wspólną modlitwę i formację , ale również na rozmowy przy kawie i słodyczach.

W czasie wakacji letnich i zimowych organizowane są rekolekcje formacyjne dla członków DK w różnych miejscach Polski. Ponadto można uczestniczyć w krótkich rekolekcjach tematycznych ( 3-4 dniowych).

Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa niezależnie od wieku i " stażu" małżeńskiego. Jeśli jesteście zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny: (056) 662-67-93 lub 603-86-97-64. Więcej informacji o nas można znaleść na stronie Domowego Kościoła naszej parafii:
Profil na facebooku

 

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć