Msze święte

W niedzielę i święta: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

W dni powszednie: 
6:30, 7:30, 18:00

Spowiedź święta

Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany jest w naszej parafii w trakcie każdej Mszy Św. w dni powszednie i niedziele.

Kaplica Adoracji

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 8.00 do 17.45 w Kaplicy Adoracji. O 17.15 różaniec, rozważaniom przewodniczy Koło Żywego Różańca.

Słowo na niedzielę

II Niedziela Zwykła

Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata

Słowa Ewangelii

I tu postawmy pytanie. Czy dzisiaj Jezus – Mesjasz jest przyjmowany przez współczesnego człowieka? Z przykrością należy stwierdzić, że Jezus nie wzbudza powszechnego zainteresowania pośród ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Jezus jako Mesjasz stał się niepotrzebny człowiekowi. Dzieje się tak, gdyż współczesny człowiek zatracił poczucie grzechu, z którego Mesjasz – Baranek Boży może wyzwolić.

Czytaj więcej...

W naszej parafii

Wydarzyło się...

Święto Świętej Rodziny

Z inicjatywy ks. prałata Kazimierza Piastowskiego wspieranego przez Wspólnotę Domowego Kościoła od 14 lat w naszej parafii pielęgnowana jest piękna tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

W sobotę, 28 grudnia 2019 r., odbyło się spotkanie opłatkowe członków Domowego Kościoła, Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

Niedziela Duchowej Adopcji

W tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 142 osoby. W historii parafii jest to największa grupa osób podejmujących tę wspaniałą inicjatywę modlitewną. Bogu niech będą dzięki!

Czytaj więcej...

Święto Świętej Rodziny

fotogaleria

W tym tygodniu...

Nowenna do św. Antoniego

W każdy wtorek zapraszamy na Nowennę do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

W piątek o godz.15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Adoracji

Spotkanie scholi

Sobota godz.10:00

Spotkanie TAU

Spotkanie Terezjańskiego Apostolstwa Ufności. Sobota godz.11:00

Akt zawierzenia

W sobotę - Po Mszy św. o godz. 7:30 różaniec z Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski.

Kościół

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod znakiem ekumenicznych rocznic

20. rocznica podpisania wspólnej deklaracji o chrzcie oraz 450-lecie ugody sandomierskiej znalazły się w centrum konferencji prasowej przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, zorganizowanej przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu i Polską Radę Ekumeniczną. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia 2020 roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).

Czytaj więcej...

Bp Śmigiel: Niedziela Chrztu Pańskiego okazją do wdzięczności za własny chrzest

Dzisiejsza niedziela, niedziela Chrztu Pańskiego, jest okazją do tego, byśmy przypomnieli sobie własny chrzest. To okazja, aby podziękować Bogu za własny chrzest, za kapłanów, naszych rodziców i chrzestnych, ale też okazja do tego, abyśmy bardzo poważnie pomyśleli o tym sakramencie, o jego przeżywaniu we wspólnocie parafialnej i rodzinie – powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski, bp Wiesław Śmigiel.

Czytaj więcej...

Abp Skworc: Przyjmijmy eucharystyczny styl życia

Kościół żyje Eucharystią, chcemy też by wierni żyli nią coraz mocniej, a nie tylko w niej uczestniczyli. Potrzeba nam przylgnięcia sercem do Tego, który jest Gospodarzem Eucharystii. To nie biskup czy kapłan, tylko sam Jezus Chrystus. Przyjmijmy eucharystyczny styl życia – podkreśla abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Aktualności

Rada Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich: Wyrażamy solidarność z abp. Jędraszewskim

„Wyrażamy nasze poparcie i solidarność z Metropolitą Krakowskim, Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, który został niesprawiedliwie zaatakowany za wypowiedzi ostrzegające przed niebezpiecznymi dla człowieka i Narodu ideologiami” – czytamy w oświadczeniu Rady ds. Apostolstwa Świeckich Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

70 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Bp A. P. Szelążka

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w 70 rocznicę śmierci Sługi Bożego Ks. Bp A. P. Szelążka, która będzie sprawowana w kościele św. Jakuba w Toruniu dnia 9 lutego 2020 r. o godz. 11.30.

Czytaj więcej...

ISKK: praktyki religijne Polaków na stałym poziomie

W 2018 r. w niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 38,2 proc. zobowiązanych katolików (w 2017 roku – 38,3 proc.), a 17,3 proc. przystępowało do Komunii św. (w 2017 roku – 17 proc) – wynika z danych Instytutu Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce. „Niewielkie różnice, w porównaniu z poprzednim rokiem, są na granicy błędu statystycznego” – podkreśla ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor ISKK.

Czytaj więcej...

Parafia Matki Bożej Królowej Polski

ul. Rydygiera 21 87-100 Toruń

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć