Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Refleksje Różańcowe

Październikowe myśli różańcowe 31.10.2017

Szczęść Boże!

To już jest koniec… Szczęśliwie dotarliśmy do ostatniego dnia października, a tym samym, do ostatniego naszego rozważania. Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę zachęciłem Cię do tej modlitwy, co zaowocuje tym, że nie porzucisz od jutra swojego różańca, ale będziesz z niego korzystać jak najczęściej, szturmując niebo w przeróżnych intencjach i odrzucając szatańskie pokusy.

Czytaj więcej: Październikowe myśli różańcowe 31.10.2017

Październikowe myśli różańcowe 30.10.2017

Szczęść Boże!

Lada dzień będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, a następnie dzień zaduszny. Jest to czas wytężonej modlitwy za zmarłych (i tak przez całą oktawę). Będziemy z pewnością nawiedzać groby naszych bliskich, wspominać ich życie i zyskiwać za nich odpusty zupełne. Myślę, że wszyscy mamy tego świadomość, że mimo, iż jest jeden Kościół, to jednak uobecnia się on w 3 stanach:

Czytaj więcej: Październikowe myśli różańcowe 30.10.2017

Październikowe myśli różańcowe 29.10.2017

Szczęść Boże!

Wielokrotnie mówiliśmy sobie o tym, że różaniec jest doskonałą pomocą w walce z pokusami. A przecież kto z nas ich nie doświadcza? Ewa w raju popełniła jeden błąd – weszła z szatanem w dialog. Aby nie ulec pokusie, trzeba stosować się do jednej prostej zasady – nie rozmyślać nad nią. Należy ją od razu uciąć, najlepiej chwytając właśnie za różaniec i odmawiając chociaż dziesiątkę.

Czytaj więcej: Październikowe myśli różańcowe 29.10.2017

Październikowe myśli różańcowe 28.10.2017

Szczęść Boże!

Powoli przychodzi czas na podsumowanie naszych różańcowych refleksji. Dzisiaj chciałbym Ci zaproponować 7 wskazówek odnośnie odmawiania różańca, które podaje ojciec dominikanin Tomasz Nowak. O części z nich już mówiliśmy, ale może znajdziesz tutaj również coś cennego dla siebie.

Czytaj więcej: Październikowe myśli różańcowe 28.10.2017

Październikowe myśli różańcowe 27.10.2017

Szczęść Boże!

Powoli zbliżamy się do końca naszych różańcowych rozważań… Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogły Ci one w zaprzyjaźnieniu się z tą piękną modlitwą. Mówią, że słowa uczą, ale to przykłady pociągają. Chciałbym Ci dzisiaj podać 2 przykłady (historie) odnośnie tego, jak wielką moc ma Maryja w przemianie ludzkich serc. Ona może naprawdę wiele wyprosić u Pana Boga w niebie…

Czytaj więcej: Październikowe myśli różańcowe 27.10.2017

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć