Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Październikowe myśli różańcowe 07.10.2017

Szczęść Boże!

Dzisiaj szczególny dzień – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jak dobrze wiesz, to właśnie dzisiaj chcemy się łączyć w szczególnej modlitwie za nasz kraj i cały świat. Wiele osób udaje się na granice naszego kraju, aby tam odmówić 4 części różańca świętego (2 w intencji Polski i 2 w intencji świata). To bardzo ważne wydarzenie w kontekście 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Łączmy się zatem wszyscy we wspólnej modlitwie!

Dzisiaj również oczy całego świata skierowane są na sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Jest to sanktuarium założone przez bł. Bartolo Longo, nawróconego satanistę. Swoje nawrócenie zawdzięcza modlitwie różańcowej. Może słyszałeś kiedyś o tzw. nowennie pompejańskiej? Nazywana jest ona modlitwą nie do odparcia. Polega na odmawianiu 4 części różańca przez 54 dni. Najpierw, 27 dni odmawiamy tzw. część błagalną nowenny, pod czas której po każdym różańcu odmawiamy przypisaną modlitwę. Kolejne 27 dni to część dziękczynna, a po niej inna modlitwa. Dokładny opis tej nowenny znajdziesz tutaj: www.pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/

Na tej stronie możesz również przeczytać wiele świadectw (jest ich już ponad 9000) mówiących o wyproszonych łaskach. Są to wyzwolenia z nałogów, uzdrowienia fizyczne, zyskanie nowej pracy itd. Matka Boża chce nam pomagać, ale liczy również na naszą wytrwałą modlitwę.

WYTRWAŁOŚĆ jest niezwykle ważna w odmawianiu różańca. Nam się często wydaje, że Pan Bóg nas nie słucha, że jest obojętny na nasze wołanie. Nic podobnego! On nas słucha bardzo uważnie, ale jednocześnie pragnie sprawdzić, czy nasza modlitwa jest wytrwała. Czy prośba, którą do Niego kierujemy, nie jest tylko jakimś kaprysem. Jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowani w naszej modlitwie, a nasza prośba jest zasadna, to możemy być pewni, że Pan Bóg ją spełni. Czytamy przecież w Biblii: „Proście, a otrzymacie; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Znasz też z pewnością przypowieść o wdowie i sędzim. Również modlitwa różańcowa, a głównie nowenna pompejańska, uczy nas wytrwałości. Na taką modlitwę trzeba zarezerwować codziennie około godziny czasu. Może się to wiązać z różnymi wyrzeczeniami, ale na pewno warto.

A więc, do dzieła!

 

Na czas dzisiejszej modlitwy o Polskę i świat

błogosławię +

Michał

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć