Październikowe myśli różańcowe 16.10.2017

Szczęść Boże!

Jak Ci minęła niedziela? Mam nadzieję, że przebrnąłeś przez wczorajsze (długie rozważanie). Myślę jednak, że jest ono bardzo cenne i może wiele wnieść do naszej modlitwy. Dzisiaj sam zadecydujesz ile czasu poświęcisz na refleksję różańcową, gdyż chcę Ci zaproponować przejrzenie strony: www.rozaniecrodzicow.pl.

Jest ona poświęcona modlitwie różańcowej rodziców za dzieci. Uważam, że jest to bardzo piękna inicjatywa i wnosząca wiele dobra do współczesnych rodzin. Trzeba mieć na uwadze to, co wielokrotnie powtarzała św. Łucja z Fatimy: „Ostateczna walka z szatanem będzie o rodzinę”. Tym bardziej potrzeba gorącej modlitwy, szczególnie za młode pokolenie. Zachęcam Cię do zaglądnięcia na tą stronę. Znajdziesz na niej m.in. takie informacje na temat tego różańca:

***

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Są dwa rodzaje róż - lokalne, zakładane w parafiach, szkołach, grupach przyjaciół itp., oraz internetowe, do których można dołączyć na naszej stronie. Więcej na ten temat można przeczytać na podstronie Dołącz.

Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

***

Aby Cię jeszcze bardziej zmotywować do tej modlitwy, umieszczam krótki film ze świadectwami:

 

Na czas modlitwy rodziców za dzieci

błogosławię +

ks. Michał

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć