Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Wydarzenia w parafii

Konkurs plastyczny o św. Teresie

W parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu siostry Terezjanki zorganizowały konkurs plastyczny z okazji liturgicznego wspomnienia św. Teresy z Lisieux. Dzieci miały przedstawić graficznie osobę świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i jej małą drogę do nieba. Uczniowie szkół podstawowych wykonywali prace dowolną techniką plastyczną na kartce A4. W konkursie wzięło udział 35 osób – uczniowie od pierwszej do czwartej klasy. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna. Jury w składzie: siostra Bogumiła Ptasińska, pan Sebastian Kwiatkowski i ksiądz Paweł Wróblewski wybrało najpiękniejsze i najciekawsze prace. 

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Lichenia i Kalisza

W dniu 10 października nasi parafianie wzięli udział w autokarowej pielgrzymce. Tym razem celem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej-Bolesnej Królowej Polski oraz do Kalisza - Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Przewodnikiem duchowym tegorocznej pielgrzymki był wikariusz ks. Paweł Wróblewski a organizatorem wyjazdu p. Zenon Wiśniewski.

Boże Nutki

W sobotę 26 września 2020 roku odbyło się spotkanie scholi dziecięcej “Boże Nutki”, która śpiewa podczas liturgii Mszy świętej dla dzieci w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Opiekunem scholi obecnie jest s. Bogumiła Ptasińska.

Czytaj więcej...

Nawiedzenie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy 22-23 czerwca 2020r.

22 i 23 czerwca 2020 r. nasza parafia przeżywała nawiedzenie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18:00 proboszcz ks. prałat Kazimierz Piastowski powitał Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii. Pieśnią „Do Ciebie Matko szafarko łask” rozpoczęła się Nieustanna Nowenna której przewodniczył o. Wojciech misjonarz-redemptorysta. W czasie nowenny o. misjonarz odczytał prośby i podziękowania jakie wierni złożyli do przygotowanej stągwi. W prośbach tych wierni wyrazili swoje najgłębsze uczucia miłości, potrzeby dnia codziennego, swoje bóle i potrzeby, modlono się o powołania kapłańskie i zakonne oraz o błogosławieństwo dla siebie i naszych rodzin. Następnie rozpoczęła się Msza święta której przewodniczył o. Wojciech. Pierwszy dzień nawiedzenia zakończył Apel Jasnogórski o godz.21

W drugi dzień nawiedzenia od wczesnych godzin rannych trwano na modlitwie indywidualnej przed Ikoną Matki Bożej. Popołudniu na zakończenie nawiedzenia odprawiono Mszę świętą a ks. proboszcz Kazimierz Piastowski zawierzył parafię Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć