Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Wydarzenia w parafii

Święto Świętej Rodziny 27.12.2020

Z inicjatywy ks. prałata Kazimierza Piastowskiego wspieranego przez Wspólnotę Domowego Kościoła od 15 lat w naszej parafii pielęgnowana jest piękna tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Dlatego 27 grudnia mimo reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią koronawirusa Covid-19  na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Podniosły akcent stanowiło uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej, kiedy to przybyli małżonkowie parami stanęli przed ołtarzem. Trzymając się za ręce, wdzięczni Bogu za to, że są razem, małżonkowie powtarzali formułę przysięgi małżeńskiej i wpatrując się w wizerunek Rodziny z Nazaretu dziękowali Bogu za dar sakramentu.

Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 6 grudnia 2020 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dwudziesty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w szczególności wobec nasilenia się ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie, a konkretnie na świętość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny o św. Teresie

W parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu siostry Terezjanki zorganizowały konkurs plastyczny z okazji liturgicznego wspomnienia św. Teresy z Lisieux. Dzieci miały przedstawić graficznie osobę świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i jej małą drogę do nieba. Uczniowie szkół podstawowych wykonywali prace dowolną techniką plastyczną na kartce A4. W konkursie wzięło udział 35 osób – uczniowie od pierwszej do czwartej klasy. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna. Jury w składzie: siostra Bogumiła Ptasińska, pan Sebastian Kwiatkowski i ksiądz Paweł Wróblewski wybrało najpiękniejsze i najciekawsze prace. 

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Lichenia i Kalisza

W dniu 10 października nasi parafianie wzięli udział w autokarowej pielgrzymce. Tym razem celem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej-Bolesnej Królowej Polski oraz do Kalisza - Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Przewodnikiem duchowym tegorocznej pielgrzymki był wikariusz ks. Paweł Wróblewski a organizatorem wyjazdu p. Zenon Wiśniewski.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć