Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Wydarzenia w parafii

Święto Świętej Rodziny u Królowej Polski

Z inicjatywy ks. prałata Kazimierza Piastowskiego wspieranego przez Wspólnotę Domowego Kościoła od 14 lat w naszej parafii pielęgnowana jest piękna tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Dlatego 29 grudnia na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Małżonkowie przychodzili tradycyjnie z kwiatami, tak jak zakochani na randkę. Już na wejście „Marsz Weselny” Mendelsona przeniósł małżeństwa do czasu, kiedy stanęły na ślubnym kobiercu.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

W sobotę, 28 grudnia 2019 r., odbyło się spotkanie opłatkowe członków Domowego Kościoła, Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą której przewodniczył ks. Dawid Lewicki, moderator Kręgów Domowego Kościoła naszej parafii. Kolejnym punktem programu była wspólna agapa w salce Domu Sióstr. Nie mogło zabraknąć śpiewu kolęd, łamania się opłatkiem i wspólnego radosnego przebywania ze sobą.

Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dziewiętnasty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w którym żyjemy, wobec coraz większych ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie.

Czytaj więcej...

Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

W sobotę 7 grudnia 2019  Domowy Kościół Rejonu Rubinkowo  przeżywał Rejonowy Dzień Wspólnoty .Temat spotkania formacyjnego związany był z hasłem roku „Wolni i wyzwalający” i nawiązywał  do 40. rocznicy proklamowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Uczestniczyły w nim  rodziny z pięciu parafii oraz młodzież z Oazy Akademickiej. Dzień wspólnoty rozpoczął Namiot Spotkania czyli modlitwa osobista przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem, przygotowaniem bezpośrednim do tej modlitwy było rozważanie (czytanie) fragmentu Pisma Świętego.Centralnym wydarzeniem dnia wspólnoty była Eucharystia której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dawid Lewicki, moderator Kręgów Domowego Kościoła naszej parafii, w której czynnie uczestniczyli członkowie Domowego Kościoła. Następnie w Domu Katechetycznym odbyły się spotkania w grupach a na zakończenie cała wspólnota spotkała się na Agapie.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć