Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Niedziela Duchowej Adopcji

W ramach aktywnego włączenia się w obronę życia, tydzień przed przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można było nabyć cegiełki-kartki świąteczne Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia. Jest to konkretna materialna pomoc ofiarowana samotnym matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Uzyskane pieniądze z tej sprzedaży w kwocie 500 zł zostały przesłane do Stowarzyszenia. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w tą inicjatywę.

W niedzielę 9 grudnia 2018 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz osiemnasty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w którym żyjemy, wobec coraz większych ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie.

Korzystając z doświadczeń poprzednich lat przyrzeczenia były składane podczas każdej Mszy Świętej, aby umożliwić wszystkim parafianom podjęcie tego dzieła. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji nastąpiło podczas sumy o godzinie 1230. Po zakończeniu każdej Mszy Świętej tradycyjnie każdy mógł dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej i uzyskać materiały dotyczące Duchowej Adopcji.

Pragniemy z całego serca podziękować Bogu za tych wszystkich, którzy się tego dzieła podjęli i pragną niewielkim wysiłkiem modlitewnym ratować zagrożone życie ludzkie. Szczególnie pragniemy podziękować tym, którzy od wielu lat trwają na modlitwie, adoptując duchowo corocznie kolejne dziecko. To zasłużeni weterani.

W sposób szczególny dziękujemy ks. Dawidowi, który głosząc gorliwe i poruszające kazania uwrażliwiał serca parafian do włączenia się w to dzieło – osobiście dając dobry przykład.

Łącznie w tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 108 osób.

Bogu niech będą dzięki!

W imieniu Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć