Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 6 grudnia 2020 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dwudziesty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w szczególności wobec nasilenia się ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie, a konkretnie na świętość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W ramach aktywnego włączenia się w obronę życia, w dwie niedziele przed przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można było nabyć cegiełki-kartki świąteczne oraz kalendarze Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia. Jest to konkretna materialna pomoc ofiarowana samotnym matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Uzyskane pieniądze z tej sprzedaży w kwocie 725 zł zostały przesłane do Stowarzyszenia. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w tą inicjatywę.

Pomimo utrudnień spowodowanych specjalnymi warunkami sanitarnymi z powodu pandemii koronawirusa Covid-19, w uzgodnieniu z proboszczem parafii ks. prał. Kazimierzem Piastowskim skorzystano z doświadczeń poprzednich lat i przyrzeczenia były składane podczas każdej Mszy Świętej, aby umożliwić wszystkim parafianom podjęcie tego dzieła. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji nastąpiło podczas sumy o godzinie 1230. Podczas Mszy Św. ze złożeniem uroczystego przyrzeczenia odbył się Chrzest Święty małego Antosia. To była piękna podwójna uroczystość, która uświadamia nam i rodzinie nowo ochrzczonego dziecka, że chroniąc i przyjmując każde nowe życie dajemy świadectwo żywej wiary. Wartościowe to świadectwo. Po zakończeniu każdej Mszy Świętej już tradycyjnie każdy mógł dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej i uzyskać materiały dotyczące Duchowej Adopcji.

Z całego serca dziękujemy Bogu za tych wszystkich, którzy się tego dzieła podjęli i pragną niewielkim wysiłkiem modlitewnym ratować zagrożone życie ludzkie. Dziękujemy wszystkim. Tym, którzy od wielu lat trwają na modlitwie, adoptując duchowo corocznie kolejne dziecko, oraz tym, którzy po raz pierwszy podjęli się tego dzieła.

W sposób szczególny dziękujemy ks. Pawłowi, który głosząc kazania uwrażliwiał serca parafian do włączenia się w to dzieło.

Łącznie w tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęły 85 osoby. W tej szczególnej sytuacji epidemicznej jest to wspaniały owoc żywej wiary parafian podejmujących tę wspaniałą inicjatywę modlitewną.

Bogu niech będą dzięki!

W imieniu Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć