Nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny

Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny rozpoczęła się 21 maja 2021 procesyjnym wniesieniem wizerunku do naszego kościoła parafialnego. Bezpośrednim przygotowaniem do nawiedzenia były dni skupienia, podczas których nauki rekolekcyjne głosił ks. Andrzej Kowalski-ojciec duchowny WSD w Toruniu. Po ustawieniu wizerunku na specjalnie przygotowanym postumencie, obraz powitali przedstawiciele parafii oraz proboszcz ks. prałat Kazimierz Piastowski. Uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie nawiedzenia przewodniczył i homilię wygłosił JE ks Biskup Józef Szamocki. Nie zabrakło również świadectwa małżonków z Chełmna, którzy podzielili się swoim życiem. Wieczorny Apel Jasnogórski oraz nabożeństwo przebłagalne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, zakończyło pierwszy dzień nawiedzenia obrazu Świętej Rodziny.

W drugi dzień nawiedzenia obrazu Świętej Rodziny, parafianie przez cały dzień mieli możliwość czuwania i modlitw uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych, Koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji rodzin. O godz. 17 rozpoczęła się Uroczysta Msza święta na zakończenie peregrynacji której przewodniczył ks. Andrzej Kowalski. Podniosły akcent tej Eucharystii  stanowiło uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej, kiedy to przybyli małżonkowie parami stanęli przed ołtarzem. Trzymając się za ręce, wdzięczni Bogu za to, że są razem, małżonkowie powtarzali formułę przysięgi małżeńskiej i wpatrując się w wizerunek Świętej Rodziny dziękowali Bogu za dar sakramentu. Małżonkowie modlili się za siebie nawzajem tekstem pięknej modlitwy małżeńskiej. Msza święta zakończyła się zawierzeniem parafii Świętej Rodzinie której dokonał proboszcz ks. prałat Kazimierz Piastowski.

Po zakończeniu  Eucharystii nastąpiła ceremonia wyprowadzenia obrazu z kościoła do samochodu. Z naszej parafii Święta Rodzina pojechała do parafii na Rubinkowie 2.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć