W niedzielę 31 października 2021 roku w Parafii Matki Bożej Królowej Polski na Mszę świętą o godz. 11.00 najmłodsi parafianie przybyli przebrani za swoich ulubionych świętych lub w aureoli na głowie. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych.

Przebrane były nie tylko dzieci, ale również siostry Terezjanki. Dzieci wzięły czynny udział w procesji z darami, a komentarz przeczytała mama ucznia przygotowującego się do Pierwszej Komunii pani Dorota Kowalczyk.

Schola Boże Nutki również przebrała się za mieszkańców nieba. Był święty Mikołaj, Wojciech, Mateusz oraz święta Rita, Dorota, Matka Teresa z Kalkuty i oczywiście Teresa od Dzieciątka Jezus. Na gitarze grała s. Bogumiła Ptasińska CST, a bębenku pan Kowalczyk – tata Mateusza i Wojtka.

W czasie homilii ks. Krzysztof Rozynkowski porozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest dążenie do świętości, podkreślając, że święty to przyjaciel Boga. Dzieci wiedziały za kogo się przebrały, ale nie wszystkie znały życiorysy swoich świętych patronów. Ks. Krzysztof zachęcił rodziców, by 1 listopada porozmawiali ze swoimi dziećmi na temat świętych i bliżej poznali ciekawe historię z ich życia.

Po Komunii świętej wszystkie dzieci razem zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem Taki duży, taki mały może świętym być. Piosenka przypomina o tym, że Dobry Bóg zaprasza wszystkich ludzi do życia w świętości. Każdy z nas może być święty!

Po błogosławieństwie s. Paulina Klejny CST rozdała dzieciom lizaki, do których dołączone były cytaty różnych świętych i błogosławionych. Potem zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie razem z księdzem proboszczem Andrzejem Kowalskim.

Fotogaleria

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie strojów dla dzieci. Mamy nadzieję, że ten sposób celebrowania Uroczystości Wszystkich Świętych stanie się w naszej parafii tradycją.