W sobotni grudniowy wieczór w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu odbyły się VI Wojewódzkie Mikołajki pt. „Rodzina”.

Przede wszystkim był to koncert charytatywny adwentowo-mikołajkowy na rzecz osób niepełnosprawnych oraz seniorów prowadzony przez Macieja Korzeniowskiego i Katarzynę Chudek.

Wśród artystów, którzy nierzadko zapraszali wszystkich do wspólnego śpiewu byli: Mario Samsolo, Katarzyna Gucajtis, zespół Hulajdusza, Małgorzata i Julian Głuchowscy. Wspólny śpiew, licytacje i kiermasz ozdób choinkowych oraz atmosfera rubinkowskiego kościoła wytworzyła niezapomniany klimat jedności serc. W czasie koncertu odbyło się także podsumowanie konkursu na bombkę choinkową wykonaną przez dzieci. W konkursie było zaangażowanych ponad 180 uczniów z różnych placówek szkolnych. Każde otrzymało okolicznościową pamiątkę i upominek.

Organizatorami spotkania był p. Robert Olkowski, który reprezentuje Stowarzyszenie Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „WSPÓLNOTA” oraz parafia na I Rubinkowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Viceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz. Także swoją obecnością uświetnili to wydarzenie m.in. Viceprezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski, poseł na Sejm Mariusz Kałużny, Radna Miasta Torunia Katarzyna Chłopecka oraz uczestnicy koncertu wrażliwi na drugiego człowieka w potrzebie.

Fotogaleria

Zdjęcia - Bartosz Surma; tekst - archiwum parafii