Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 12 grudnia 2021 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dwudziesty pierwszy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w szczególności wobec nasilenia się ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie, a konkretnie na świętość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Pomimo utrudnień spowodowanych specjalnymi warunkami sanitarnymi z powodu pandemii koronawirusa Covid-19, skorzystano z doświadczeń poprzednich lat i przyrzeczenia były składane podczas każdej Mszy Świętej, aby umożliwić wszystkim parafianom podjęcie tego dzieła. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji nastąpiło podczas sumy o godzinie 1230. Podczas Mszy Św. ze złożeniem uroczystego przyrzeczenia odbył się Chrzest Święty małego Karola. To była piękna podwójna uroczystość, która uświadamia nam i rodzinie nowo ochrzczonego dziecka, że chroniąc i przyjmując każde nowe życie dajemy świadectwo żywej wiary. Wartościowe to świadectwo. Po zakończeniu każdej Mszy Świętej już tradycyjnie każdy mógł dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej i uzyskać materiały dotyczące Duchowej Adopcji.

W tym roku Duszpasterze i Wspólnota Domowego Kościoła parafii Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie zaprosili do głoszenia kazań podczas każdej Mszy Świętej charyzmatycznego ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji Małych Stópek ze Szczecina, której misją jest ochrona każdego poczętego dziecka, niezależnie od warunków i okoliczności w jakich się poczęło.

W ramach aktywnego włączenia się w obronę życia, w trakcie tegorocznego Adwentu zaproponowano wszystkim parafianom udział w konkretnej materialnej pomocy ofiarowanej potrzebującym. Ta konkretna pomoc to „Paczuszka dla maluszka”

organizowana przez Fundację Małych Stópek. Zgromadzone dary, głównie artykuły higieniczne, trafią do domów samotnej matki, hospicjów perinatalnych i rodzinnych domów dziecka w całej Polsce.

Z całego serca dziękujemy Bogu za tych wszystkich, którzy się tego dzieła podjęli i pragną niewielkim wysiłkiem modlitewnym ratować zagrożone życie ludzkie. Dziękujemy wszystkim. Tym, którzy od wielu lat trwają na modlitwie, adoptując duchowo corocznie kolejne dziecko, oraz tym, którzy po raz pierwszy podjęli się tego dzieła.

Łącznie w tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęły 92 osoby. To wyraźny owoc żywej wiary parafian podejmujących tę wspaniałą inicjatywę modlitewną.

Bogu niech będą dzięki!

W imieniu Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć