Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Święto Świętej Rodziny u Matki Bożej Królowej Polski

Z inicjatywy Duszpasterzy wspieranych przez Wspólnotę Domowego Kościoła od 16 lat w naszej parafii pielęgnowana jest piękna tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. W tym roku był to drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Małżonkowie przychodzili tradycyjnie z kwiatami lub drobnymi upominkami tak jak zakochani na randkę.

Już na wejście „Marsz Weselny” Mendelsona przeniósł małżeństwa do czasu, kiedy stanęły na ślubnym kobiercu.

Wyjątkowo podniosły akcent stanowiło uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej, kiedy to przybyli małżonkowie parami stanęli przed ołtarzem, a ks. Krzysztof Rozynkowski wspólnie z ks. Proboszczem Andrzejem i ks. Piotrem dokonywali indywidualnej ceremonii z udziałem każdego małżeństwa. Małżonkowie trzymając się za ręce, wdzięczni Bogu za dar sakramentu, powtarzali za kapłanem formułę odnowienia przysięgi małżeńskiej.

Po komunii, uwielbiając Boga, małżonkowie modlili się zawierzając swoje małżeństwa i rodziny tekstem pięknej modlitwy małżeńskiej.

Jak co roku było dużo małżeństw przy ołtarzu, małżeństw w różnym wieku, z różnym stażem i doświadczeniem.

Klimat rodzinnego świętowania podkreślało czynne włączenie się rodzin Domowego Kościoła w obsługę liturgiczną Mszy Świętej.

Podczas Mszy Św. odbył się Chrzest Święty małego Krzysztofa. To była piękna podwójna uroczystość, która uświadamia nam i rodzinie nowo ochrzczonego dziecka świadectwo żywej wiary. Wartościowe to świadectwo.

Po Mszy Świętej, przy ołtarzu Świętej Rodziny ks. Krzysztof wręczał każdemu małżeństwu uczestniczącemu w tej uroczystej ceremonii okolicznościową pamiątkę przygotowaną przez Wspólnotę Domowego Kościoła – rodzinny kalendarz DK na 2022 rok.

Pragnąc zatrzymać przeżywaną uroczystość w pamięci, rodziny stanęły także do wspólnego zdjęcia pod obrazem Świętej Rodziny.

 

W imieniu parafialnej wspólnoty DK

    Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć