Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Iluminacja Kościoła parafialnego Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie I.

27 września 2010 r. o godz. 20.00 w obecności licznie zgromadzonych wiernych i zaproszonych gości, Proboszcz parafii ks.prałat Kazimierz Piastowski dokonał uroczystego poświęcenia iluminacji kościoła parafialnego Matki Bożej Królowej Polski.

Czytaj więcej...

Wykład wiedzy i przykład wiary

 

Wielkie zainteresowanie, o czym świadczył wypełniony kościół, wywołało w minioną niedzielę, 7 listopada,  spotkanie z dr. n. med. Tadeuszem  Wasilewskim, który wygłosił konferencję o szacunku i godności każdej istoty ludzkiej w kontekście leczenia niepłodności małżeńskiej. Podczas tego, trwającego ponad dwie godziny, bardzo udanego spotkania, zadano również liczne pytania Panu Doktorowi, który swoją postawą daje wspaniałe świadectwo życia wiarą Kościoła katolickiego.

Dr Tadeusz Wasilewski jest współtwórcą funkcjonującej w Białymstoku kliniki NaProMedica, wykorzystującej najnowsze osiągnięcia naprotechnologii w pomocy małżeństwom borykającym z problemem niepłodności.

Duchowa Adopcja po raz 10-ty

W tym roku po raz 10-ty zostało podjęte w naszej parafii, dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.Uroczyste przyrzeczenie, poprzedziła  niedzielna Suma, której przewodniczył proboszcz ks.prałat Kazimierz Piastowski.

Czytaj więcej...

Święto Świętej Rodziny 2010

W tym roku Święto Świętej Rodziny obchodziliśmy w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii na zaproszenie proboszcza i duszpasterzy, tradycyjnie przybyli małżonkowie na sumę o godzinie 12.30.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć