Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

?Walka o prawo do życia a media?

 

Popołudniu, o godzinie 1600, w Domu Sióstr Urszulanek grono parafian wysłuchało konferencji zatytułowanej ?Zadania świeckich w obronie życia człowieka?. Prelegent zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywają media w walce o prawo do życia. Mówił, że zdecydowana większość mediów zarówno krajowych jak i zagranicznych w wyraźny sposób promuje postawę proaborcyjną. W naszym kraju media prowadzą podobną kampanię wbrew powszechnym nastrojom społeczeństwa, ponieważ wyniki badań opinii publicznej wskazują , że w społeczeństwie polskim dominuje postawa profile. Potwierdzają to np. badania GfK Polonia przeprowadzone dla ?Rzeczpospolitej? w 2010 roku, z których wynika, że tylko 5% Polaków jest za tym, aby aborcja była dostępna bez żadnych ograniczeń.

Na różnych przykładach prelegent wykazał, jak intensywnie media prowadzą fałszowanie bądź przemilczanie niewygodnych faktów w kierunku zmiany nastawienia społecznego do problemu aborcji.

Pan dr. inż. Zięba z mocą uwrażliwiał słuchaczy, jak ważną sprawą jest, wobec licznych manipulacji medialnych, docieranie do prawdziwych informacji, również tych w zakresie obrony życia człowieka.

Dlatego, pomimo tak nieprzychylnych czasów, godne zauważenia i podkreślenia jest tak liczne zaangażowanie się wiernych naszej parafii w modlitwę w obronie życia ludzkiego, poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozwija się już od 12-tu lat i z roku na rok przybywa osób modlących się w tej wyjątkowo słusznej sprawie.

Chwała Panu!

 

Parafialna Wspólnota

Duchowej Adopcj

Dziecka Poczętego

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć