Parafia Matki Bożej
Królowej Polski
Toruń-Rubinkowo I

 

Popołudniu, o godzinie 1600, w Domu Sióstr Urszulanek grono parafian wysłuchało konferencji zatytułowanej ?Zadania świeckich w obronie życia człowieka?. Prelegent zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywają media w walce o prawo do życia. Mówił, że zdecydowana większość mediów zarówno krajowych jak i zagranicznych w wyraźny sposób promuje postawę proaborcyjną. W naszym kraju media prowadzą podobną kampanię wbrew powszechnym nastrojom społeczeństwa, ponieważ wyniki badań opinii publicznej wskazują , że w społeczeństwie polskim dominuje postawa profile. Potwierdzają to np. badania GfK Polonia przeprowadzone dla ?Rzeczpospolitej? w 2010 roku, z których wynika, że tylko 5% Polaków jest za tym, aby aborcja była dostępna bez żadnych ograniczeń.

Na różnych przykładach prelegent wykazał, jak intensywnie media prowadzą fałszowanie bądź przemilczanie niewygodnych faktów w kierunku zmiany nastawienia społecznego do problemu aborcji.

Pan dr. inż. Zięba z mocą uwrażliwiał słuchaczy, jak ważną sprawą jest, wobec licznych manipulacji medialnych, docieranie do prawdziwych informacji, również tych w zakresie obrony życia człowieka.

Dlatego, pomimo tak nieprzychylnych czasów, godne zauważenia i podkreślenia jest tak liczne zaangażowanie się wiernych naszej parafii w modlitwę w obronie życia ludzkiego, poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozwija się już od 12-tu lat i z roku na rok przybywa osób modlących się w tej wyjątkowo słusznej sprawie.

Chwała Panu!

 

Parafialna Wspólnota

Duchowej Adopcj

Dziecka Poczętego

  •  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA  MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI W TORUNIU
  • ADRES PARAFII: ul. Rydygiera 21 87-100 Toruń
  • TELEFONY: biuro 56 6455861, proboszcz 56 6455801, wikariusze 56 6455802
  • BIURO PARAFIALNE CZYNNE CODZIENNIE: w godzinach 1600-1745 w poniedziałek, środę i piątek również 900-1000. W niedzielę biuro nieczynne
  • NR. KONTA PARAFII: 26 1020 5011 0000 9402 0091 4150
  • ADMINISTRACJA STRONY INTERNETOWEJ: kontakt e-mail(tylko w sprawach dot. strony internetowej):Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  • Wszelkie materiały do umieszczenia na naszej stronie oraz inne sprawy, proszę uzgadniać z Kancelarią Parafialną, osobiście lub telefonicznie                                     
  • Zalecane przeglądarki:                     
  • STRONA GŁÓWNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE - SŁOWO NA DZIŚ - AKTUALNOŚCI

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.