Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Błąd
  • insufficient image data in file `/home/klient.dhosting.pl/martom12/polski-krolowa.pl/public_html/cache/preview/2709678e6f848c74b4f11a84285471fb.JPG' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1156

Rok 2013

Śpiewanie kolęd przy żłóbku 29 XII 2013

Kontynuacją radosnego przeżywania Święta Świętej Rodziny było popołudniowe wspólne śpiewanie kolęd.Na spotkanie przy żłóbku o godzinie1600, prowadzone przez księdza prałata Kazimierza Piastowskiego, przybyła jak co roku wierna grupa parafian. Uczestniczyli w nim wszyscy ci, którzy chcieli zagrać, zaśpiewać lub po prostu posłuchać kolęd.

Czytaj więcej...

Święto Świętej Rodziny u Królowej Polski

W naszej parafii pielęgnowana jest tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Tak więc 29 grudnia na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Przychodzili tradycyjnie z kwiatami, tak jak zakochani na randkę.

Czytaj więcej...

Niedziela Duchowej Adopcji.

W niedzielę 8 grudnia 2013 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w naszej parafii podjęliśmy już po raz trzynasty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Korzystając z doświadczeń poprzednich lat przyrzeczenia można było składać podczas każdej Mszy Świętej, aby umożliwić wszystkim parafianom podjęcie tego dzieła. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji nastąpiło podczas sumy o godzinie 1230.

Po zakończeniu każdej Mszy Świętej tradycyjnie każdy mógł dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej i uzyskać materiały dotyczące Duchowej Adopcji.

Wielka to radość i Bogu niech będą dzięki za tych wszystkich, którzy podjęli tego dzieła, aby uratować jedno poczęte życie.

Bardzo ważna i konieczna jest w dzisiejszych czasach postawa i osobiste świadectwo opowiedzenia się za cywilizacją życia.

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło w tym roku 113 osób.

Chwała Panu!

 

Blanka i Janek Ciemielewscy

„Z Matką Bożą przez świat w obronie życia”.

insufficient image data in file `/home/klient.dhosting.pl/martom12/polski-krolowa.pl/public_html/cache/preview/2709678e6f848c74b4f11a84285471fb.JPG' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1156

{gallery}kowalewska{/gallery}W tym roku w ramach przygotowania do podjęcia dzieła „Duchowej Adopcji” Duszpasterze wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła naszej parafii zaprosili panią Ewę Kowalewską, dyrektora Human Life International Europa w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć