Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Radosne dziękczynienie za 40 lat Domowego Kościoła w Polsce w parafii Matki Bożej Królowej Polski

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 1230 w naszej parafii została odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której dziękowaliśmy Bogu za Ruch Domowego Kościoła w Polsce. Jubileusz ten stał się też dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za istnienie kręgów Domowego Kościoła w naszej parafii, istniejących od 1985 roku.

 

Inicjatorem tworzenia wspólnot Domowego Kościoła był ówczesny wikariusz ks. Krzysztof Nagórski, a pilotowaniem kręgów ze strony świeckich zajęły się małżeństwa Maria i Jan Adamiakowie oraz Zofia i Zdzisław Biczykowie. W ciągu tych 28 lat w spotkaniach Domowego Kościoła uczestniczyło wiele małżeństw; jedni odchodzili, drudzy przychodzili, zmieniał się skład i liczba kręgów oraz księża moderatorzy opiekujący się kręgami. Obecnie w naszej parafii Ruch Domowego Kościoła skupia 13 małżeństw w trzech kręgach, a opiekę sprawują ks. Sławomir Marcinkowski i ks. Bogusław Dygdała.

Na uroczystą Eucharystię zostały imiennie zaproszone wszystkie małżeństwa i kapłani, którzy przez 28 lat istnienia Domowego Kościoła w naszej parafii tworzyli kręgi i prowadzili pracę formacyjną. Wiele małżeństw zapragnęło poprzez uczestnictwo w uroczystej Eucharystii dziękować Bogu za dar Domowego Kościoła w ich życiu. Wzruszającą dla nas była obecność małżeństw, które już nie są z różnych powodów w Ruchu a tworzyły kręgi w początkowym okresie istnienia Domowego Kościoła w parafii. Wielkim świadectwem zaangażowania i życzliwości, pomimo rozlicznych obowiązków, było uczestnictwo w koncelebrowanej Mszy Świętej u boku ks. prałata Kazimierza Piastowskiego naszych księży moderatorów ks. Bogdana Kołodziejczyka, ks. Dariusza Aniołkowskiego, ks. Krzysztofa Kiełpińskiego i ks. Michała Rogozińskiego.

W naszym kościele została również przygotowana okolicznościowa wystawa fotograficzna ukazująca

- historię Domowego Kościoła w naszej parafii,

- formację małżeństw na rekolekcjach,

- udział Domowego Kościoła w życiu parafii oraz

- naszą codzienność życia.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przy planszach wyłożone były dla zainteresowanych informatorki o naszym Ruchu.

Po Mszy Świętej nasi goście spotkali się w salce w domu katechetycznym, by przy ?herbatce? i wspólnej rozmowie dzielić się życiem, wspomnieniami oraz odnowić kontakty.

To były piękne, pełne wzruszeń chwile, które na nowo ożywiły nasze przyjaźnie, zwłaszcza te sprzed ponad dwudziestu lat.

Dziękujemy Bogu i wszystkim przybyłym za obecność i wspólną modlitwę.

 

                                                                           W imieniu DK parafii MBKP

                                                                           Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć