Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Radosne spotkanie parafii na festynie.

 

"Wiara czyni cuda"

 Pod takim hasłem w tym roku przygotowywaliśmy i bawiliśmy się na piątym już festynie rodzinnym w naszej parafii. Przez cały czas trwania festynu była piękna pogoda, tak więc pogoda i dobry humor dopisały wszystkim uczestnikom tej wspólnej zabawy.

 

To wspaniałe spotkanie parafii było możliwe przede wszystkim dzięki darczyńcom, sponsorom z wielu firm, a nade wszystko naszym parafianom, którzy w tym roku bardzo aktywnie włączyli się w organizację festynu. Były to bardzo zróżnicowane dary pieniężne oraz drobne upominki (kredki, wycinanki, notesiki, zabawki). Jak w poprzednich latach parafianie dostarczyli do stoisk gastronomicznych wiele ciast i domowych wypieków. Jak wiele serca włożono w te podarki niech świadczy przykładowo własnoręcznie wykonana kompozycja słoików smalcu i ogórków udekorowana finezyjnie cebulą ze szczypiorem. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za hojność i serdeczność.

Pomocy finansowej organizowanemu festynowi udzieliła również i w tym roku gmina Toruń w ramach wspierania inicjatyw lokalnych.

Młodzież z parafii, wyrażając swoją wdzięczność dwudziestu sponsorom, nieprzerwanie od pięciu lat wspierającym dzieło festynowe, przygotowała i wręczała pamiątkowe medale ?Przyjaciel festynu?.

Festyn prowadziła znana z wcześniejszych edycji pani Katarzyna Lens, tym razem w roli królowej. Po raz pierwszy, jednocześnie sponsorując, oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny z terenu naszej parafii ?Trio-Night?.

Atrakcją dla dzieci, jak co roku, były pokazy Państwowej Straży Pożarnej. Na stanowisku Straży Miejskiej dzieci uczyły się potrzebnych przed wakacjami zasad bezpieczeństwa w formie przyjemnej zabawy.  Dzieci także przebierały się w stroje bojowe i mogły poczuć się chociaż przez chwilę stróżami porządku. Nową atrakcję festynu stanowiła osada Toruńskiej Roty Zbrojnej, wraz z pokazem walki rycerskiej. Była także możliwość poznania szczegółów historycznych, a także nauki przez dzieci fechtunku mieczem. Obok wioski rycerskiej pojawiło się nowe stanowisko REMEDU, stałego sponsora festynu, z poradami fizjoterapeutycznymi. 

Prowadzone były już tradycyjnie konkursy: biblijny przez proboszcza parafii ks. prałata Kazimierza Piastowskiego oraz sportowo-zręcznościowy, prowadzony pod czujnym okiem nauczyciela WF pana Marka Kociuby. W przerwach między konkursami dzieci bawił dobrze znany i lubiany klown ?Koko?. Można było także podziwiać wykonany, przez znaną z trzeciego festynu Marinę Dombrowską, niezwykle żywiołowy taniec do utworu Michaela Jacksona.

Wyjątkową atrakcją była wyczekiwana przez wielu uczestników festynu obecność gościa specjalnego, znanej polskiej aktorki, Małgorzaty Kożuchowskiej. Pani Małgorzata, pomimo licznych zajęć, specjalnie przybyła na zaproszenie organizatorów festynu, by dać świadectwo przywiązania do środowiska swego pochodzenia i okresu młodości, a także umożliwić bliski i osobisty kontakt licznym fanom jej talentu. Ze sceny przeprowadzony został ciekawy wywiad i odpowiedzi na pytania fanów. Po tym Pani Małgorzata cierpliwie rozdawała autografy i pozowała do indywidualnych zdjęć. Spotkanie przebiegało w życzliwej i radosnej atmosferze.

Temat tegorocznego konkursu plastycznego, będący równocześnie hasłem festynu "Wiara czyni cuda", został pięknie przedstawiony przez dzieci i młodzież w barwnych pracach, wcześniej przygotowanych, które prezentowano na scenie.  Również cały czas trwał konkurs plastyczny dla dzieci, który został rozstrzygnięty na zakończenie festynu. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzona została licytacja ubiegłorocznych nagrodzonych prac plastycznych, która zasiliła dochód z festynu.

Dzieci bez przerwy licznie oblegały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz stoisko malowania twarzy.

Cały czas funkcjonowały stoiska gastronomiczne obsługiwane przez członków wspólnot parafialnych. Można było zjeść grochówkę, kiełbasę, chleb ze smalcem plebanijnym i ogórkiem kiszonym, a także dla osłody ciasto domowego wypieku. Można też było napić się gorącej kawy i herbaty lub zimnych napoi albo rozkoszować się lodami. Poza atrakcjami kulinarnymi można było skorzystać z oferty stoiska z pamiątkami oraz atrakcyjnymi książkami.

Nad zdrowiem uczestników czuwała cały czas wykwalifikowana i doświadczona pielęgniarka pani Danuta.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z rozprowadzanymi cegiełkami na cele charytatywne festynu. Wszystkie cegiełki były premiowane bardzo atrakcyjnymi drobnymi upominkami. Większość zebranych cierpliwie wyczekiwała do końca festynu na szansę wylosowania nagród głównych: roweru ufundowanego przez Zakład Pogrzebowy ?Misterium? i cyfrowego aparatu fotograficznego ufundowanego przez wieloletniego sponsora festynu Pana Zbigniewa Wiśniewskiego współwłaściciela firmy ?TORMEC?.

Aktywnie do festynu włączył się już tradycyjnie Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej RUBINKOWO,  poprzez osobisty  udział Prezesa Zdzisława Zakrzewskiego.

Godna podkreślenia jest obecność na festynie władz miasta Torunia w osobie pana wiceprezydenta Zbigniewa Rasielewskiego, który jest znany z życzliwości i dokonań dla naszej wspólnoty parafialnej.

Beneficjentami tego przedsięwzięcia są dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii i cały dochód został przeznaczony na sfinansowanie ich letniego wypoczynku organizowanego  przez siostrę Annę.

Serdecznie zapraszamy, do odwiedzin internetowej strony parafialnej www.polski-krolowa.pl, zakładka galeria, by powrócić wspomnieniami do wydarzeń festynowych.

W podziękowaniu za wrażliwość serca i okazany gest miłości, w niedzielę 22 września br. o godzinie 1230 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji wszystkich dobroczyńców festynu, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

W imieniu organizatorów Blandyna i Jan Ciemielewscy

 

Wiara czyni cuda

 

Sponsorzy i Darczyńcy Parafialnego Festynu Rodzinnego 2013

 Przyjaciele festynu (wierni sponsorzy):

 

  1. Urząd Miasta Toruń
  2. Państwowa Straż Pożarna w Toruniu
  3. P.P.U.H. ?Hanza? Sp. z o.o.
  4. P.W. ?Techbud? Sp. j.
  5. ?Tormec Reduktor? Sp.j.
  6. Centrum Rehabilitacji Medycznej ?Remed?
  7. ?Euro Biuro? firma z Torunia
  8. Apteka im. J.Korczaka
  9. Apteka Viola

10. ?Apator Control? Sp. z o.o.

11. Cukiernia ?Lucynka?

12. Sklep Rybny ?Sumik?

13. Pan Zdzisław Zakrzewski, Prezes S.M. ?Rubinkowo?

14. Zespół Szkół CKU w Gronowie

15. Zakład Masarski w Miliszewach

16. Parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

17. Fundacja im. Brata Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej ?Bratanki?

18. Pan Jarosław Majewski, firma ubezpieczeniowa KOMA

19. Firma ?Grajan?

20. Firma ?WULKAN?

 Instytucje i firmy sponsorujące

 21. Komenda Miejska Policji w Toruniu

22. Straż Miejska w Toruniu

23. Agencja Reklamowa MARTYN

24. Alstar 7 Sp. z o.o. Oddział Przetwórstwa Mięsnego ?Serdelek? w Różankowie

25. Bella Line Wellness Centrum

26. CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych

27. Cukiernia Franciszek Pokojski

28. Hurtownia Materiałów Biurowych i Zabawek ?PANDA?

29. Hurtownia Materiałów Budowlanych ?TROPS?

30. Hurtownia ?HEKTOR? s.c.

31. ?Iglotex? Toruń Sp. z o.o.

32. Planetarium im. Wł. Dziewulskiego

33. Pomiar-Service

34. Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa ?Torseed?  

35. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

36. Salon Piłkarski WRÓBEL-GOL

37. Salon samochodowy ?Torital?

38. Sklep Zoologiczny ?NERRO?

39. Świstowski S.A.

40. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

41. Toruńska Rota Zbrojna

42. Uni-Car Dwa Sp. z o.o.

43. UNIGUM

44. Zakład Usług Pogrzebowych ?MISTERIUM?

45. Zespół ?TRIO-NIGHT?

 46. Hurtownia Farmaceutyczna ?Farmed?

47. Golden SPA

48. Flisak

49. ?Auto alarm radio?

50. ARPOL Motor Company Sp. z o.o.

51. Firma ?SOLO? Opakowania Jednorazowe

52.  ?Stalweld? Sp.j.

53. Firma ?TANK? s.c.

54. Salon Toyota

55. Firma ?MACHTEL-OPTYKA?

56. Piekarnia w Głogowie

57. Wytwórnia Opakowań Kartonowych w Brodnicy

 

 

Sponsorzy indywidualni:

 

58. Ks. Prałat Kazimierz Piastowski

59. Ks. Bartłomiej Sławiński

60. Krąg Biblijny

61. Pani Zdzisława Adamczyk

62. Pani Bogusława Bonisławska

63. Pani Krystyna Drożdżewska

64. Pani Zenona Gumułka

65. Pani Danuta Jaruga

66. Pani Teresa Kowalska

67. Pani Małgorzata Kożuchowska

68. Pani Maria Krakowska

69. Pani Katarzyna Lens

70. Pani Anna Lubik

71. Pani Anna Nitecka

72. Pani Teresa Nowarkiewicz

73. Pani Maria Odejewska

74. Pani Barbara Oleksowicz

75. Pani Krystyna Pawluk

76. Pani Irena Predenkiewicz

77. Pani Wiesława Szymańska

78. Pani Maria Śmieszna

79. Pani Stanisława Świstowska

80. Pani Bożena Tamiłowska

81. Pani Krystyna Warachowska

82. Pani Jadwiga Zielińska

83. Pan Czesław Ciemielewski

84. Pan Marek Kociuba

85. Pan Marcin Kurpiewski

86. Pan Wiesław Lipiński

87. Pan Strzechowski

88. Pan Wiesław Wolant

89. Państwo Magda i Rafał

90. Państwo Ania i Marek Borowik

91. Państwo Jadwiga i Sławek Gołomscy

92. Państwo Joanna i Andrzej Jakimiec

93. Państwo K. i H. Kmieć

94. Państwo Jadwiga i Lech Kożuchowscy

95. Państwo Beata i Jacek Piwońscy

96. Grupa anonimowych darczyńców

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć