„Z Matką Bożą przez świat w obronie życia”.

W tym roku w ramach przygotowania do podjęcia dzieła „Duchowej Adopcji” Duszpasterze wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła naszej parafii zaprosili panią Ewę Kowalewską, dyrektora Human Life International Europa w Gdańsku.

 

W niedzielę 17 listopada podczas każdej mszy świętej pani Ewa Kowalewska wprowadziła wiernych w temat ochrony życia i zaprosiła do uczestnictwa w prezentacji zatytułowanej „Z Matką Bożą przez świat w obronie życia”.

Po każdej mszy świętej były zbierane do puszek ofiary pieniężne na potrzeby pielgrzymowania Ikony Częstochowskiej w obronie cywilizacji życia. Nasi parafianie okazali dużą wrażliwość na potrzeby ruchu obrony życia ludzkiego – zebrano do puszek około 900 zł - wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Sprzedawane były również, jako cegiełki przeznaczone na ten cel, albumy zatytułowane „Od Oceanu do Oceanu”. Album ten to przepiękny dokument ukazujący peregrynację Ikony Częstochowskiej w Jej poświęconej kopii przyłożonej do oryginału na Jasnej Górze.

Prezentacja odbyła się w naszym parafialnym kościele o godzinie 1600. Pani Ewa Kowalewska, koordynatorka peregrynacji, prezentując slajdy bardzo ciekawie opowiedziała zgromadzonym, jak to Matka Boża wybrała się w podróż, aby zmobilizować ludzi na całym świecie do obrony cywilizacji życia. Wydarzenie to jest swoistym znakiem naszych czasów. Maryja podróżując ukazywała chrześcijańskie korzenie wielu narodów, ich kulturę i tradycję, a przede wszystkim żywą wiarę  współczesnych ludzi. Na slajdach można było zauważyć, że wszędzie witały Matkę Bożą w Ikonie wielkie tłumy wzruszonych i rozmodlonych ludzi. Przychodzili pomimo wakacji, upałów, rankiem w  dni powszednie przed pracą a także późną nocą na adorację. Wiele osób bardzo poranionych w swoim życiu znalazło w Jej spojrzeniu ukojenie. Pani Ewa podkreśliła, że tak wielkiej kampanii w obronie życia ludzkiego jeszcze nie było. Modlitwie w świątyniach towarzyszyły spotkania, konferencje, sympozja, panele dyskusyjne i koncerty. Matka Boża w Ikonie odwiedzała także szkoły, szpitale, hospicja, domy dla samotnych matek, sierocińce oraz więzienia. Było ponadto wiele zadziwiających i wzruszających przygód na trasie peregrynacyjnej.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła przez 10 dni ustawiona w naszym kościele bardzo interesująca wystawa, przedstawiająca wędrówkę Częstochowskiej Ikony Matki Bożej przez świat.

Za poruszenie naszych serc i za wszelkie dobro jakie spłynęło na naszą parafialną wspólnotę dla ochrony życia ludzkiego Bogu niech będą dzięki.

 

Wspólnota Duchowej Adopcji

Dziecka Poczętego

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć