Święto Świętej Rodziny u Królowej Polski

W naszej parafii pielęgnowana jest tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Tak więc 29 grudnia na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Przychodzili tradycyjnie z kwiatami, tak jak zakochani na randkę.

 

Już na wejście „Marsz Weselny” Mendelsona przeniósł małżeństwa do czasu, kiedy stanęły na ślubnym kobiercu.

Podniosły akcent stanowiło uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej, kiedy to na zaproszenie ks. prałata Kazimierza Piastowskiego przybyli małżonkowie parami stanęli przed ołtarzem. Trzymając się za ręce, wdzięczni Bogu za to, że są razem, małżonkowie powtarzali formułę przysięgi małżeńskiej i wpatrując się w wizerunek Rodziny z Nazaretu dziękowali Bogu za dar sakramentu.

Jak co roku było dużo małżeństw przy ołtarzu, małżeństw w różnym wieku, z różnym stażem i doświadczeniem. Wielu drżały ze wzruszenia głosy i niejedna łza popłynęła, bo znowu się okazało, że pomimo licznych trudności, kochają się, są wierni sobie i Bogu.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. prałat Kazimierz Piastowski nawiązał do czytanego i ważnego w swej treści, listu biskupów polskich o zagrożeniach płynących z szerzącej się ideologii gender. Wyczulał, że należy czuwać i wykorzystywać prawo rodziców do kontroli procesu wychowawczego dzieci w przedszkolu i szkole. Trzeba Bogu dziękować za dar miłości małżeńskiej. Ale też należy ten dar pielęgnować i dlatego ks. prałat zachęcił i zaprosił małżeństwa do istniejących w parafii wspólnot Domowego Kościoła.

Klimat rodzinnego świętowania podkreślało czynne włączenie się rodzin Domowego Kościoła w obsługę liturgiczną Mszy Świętej a po Eucharystii małżeństwa z dziećmi z tej wspólnoty przy wyjściu z kościoła częstowały wszystkich chętnych darami niesionymi w procesji eucharystycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

W imieniu parafialnej wspólnoty DK

    Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć