Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Radość Ewangelii

Pod takim hasłem 11 września br. Kręgi Domowego Kościoła naszej parafii, rozpoczęły nowy rok formacyjny. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Dawid Lewicki, który decyzją proboszcza ks. prałata Kazimierza Piastowskiego został mianowany moderatorem kręgów Domowego Kościoła. Oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowały rodziny Kręgów Domowego Kościoła naszej parafii.

 

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę. Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987).

W naszej parafii działają trzy kręgi Domowego Kościoła (w skrócie DK) skupiające 14 małżeństw. Opiekę duszpasterską nad kręgami sprawują ks. Dawid Lewicki i ks.Bogusław Dygdała. W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. W intencji DK i przez nie przygotowywana. Oprócz tego, raz w miesiącu DK z całej diecezji , spotyka się na Mszy Św. i spotkaniu formacyjnym. DK włącza się w różne akcje modlitewne w naszej parafii (Adoracja Najśw. Sakramentu, Różaniec, DA, Obchody święta św. Rodziny, Droga Krzyżowa). DK w naszej parafii posiada własny zespół muzyczny, który angażuje się w oprawę Mszy Św. i innych uroczystości .

DK chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Krąg tworzy kilka małżeństw (4-7), pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa z danego kręgu spotykają się raz w miesiącu u kolejnych par . Podczas takiego spotkania jest czas na wspólną modlitwę i formację , ale również na rozmowy przy kawie i słodyczach.

W czasie wakacji letnich i zimowych organizowane są rekolekcje formacyjne dla członków DK w różnych miejscach Polski. Ponadto można uczestniczyć w krótkich rekolekcjach tematycznych ( 3-4 dniowych).

Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa niezależnie od wieku i " stażu" małżeńskiego. Jeśli jesteście zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny: (056) 662-67-93 lub 603-86-97-64. Więcej informacji o nas można znaleść na stronie Domowego Kościoła naszej parafii:https://www.polski-krolowa.pl/dk/

 

 
 
Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć