Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku

Kontynuacją radosnego przeżywania Święta Świętej Rodziny było popołudniowe wspólne śpiewanie kolęd. Na spotkanie przy żłóbku o godzinie1600, na zaproszenie księdza prałata Kazimierza Piastowskiego wspieranego przez Wspólnotę Domowego Kościoła, przybyła jak co roku wierna grupa parafian. Uczestniczyli w nim wszyscy ci, którzy chcieli zagrać, zaśpiewać lub po prostu posłuchać kolęd. W tym roku jednak znacznie przerzedzone zostały szeregi wiernych kolędników falą zachorowań.

 

Wspólne, ponad godzinne śpiewanie, bogatym repertuarem rozpoczął zespół muzyczny Domowego Kościoła. W miarę kolejnych śpiewanych kolęd do zespołu dołączały dzieci odważne oraz te bardziej nieśmiałe z mamami, zachęcone do śpiewu przez mikrofon. Oryginalnym wykonaniem kolęd pokusił się na żywo utworzony kwintet śpiewaczy z członków Domowego Kościoła.

Do wspólnego śpiewania kolęd włączyła się także młodzież z parafii, wędrująca jako Kolędnicy Misyjni ze wsparciem dla dzieci w Indiach.

Intonowane przez ks. prałata Kazimierza Piastowskiego wspólne śpiewy kolęd zwieńczyły to wspaniałe świąteczne popołudnie.

Oby piękno tego wspólnotowego czasu trwało w naszych sercach jak najdłużej!

 

W imieniu parafialnej wspólnoty DK

   Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć