Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo1

Rok 2015

rok 2015

Spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła

W dniu 3 stycznia 2015 roku wspólnota Domowego Kościoła parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu zgromadziła się na spotkaniu opłatkowym. W kaplicy Adoracji naszej parafii Ksiądz Prałat Kazimierz Piastowski odprawił Mszę Świętą wybierając formularz z wspomnienia Najświętszego Imienia Jezus.

Czytaj więcej...

Poświęcone książeczki dla dzieci komunijnych

1 lutego 2015 r. dzieci z klas trzecich otrzymały w Parafii Matki Bożej Królowej Polski poświęcone książeczki do I Komunii św. Dla dzieci to szczególne wydarzenie. Ta niewielka książeczka koloru białego czy czarnego może stać się dla nich „małym duchowym przewodnikiem”. Będzie można po nią sięgnąć w każdej chwili; podczas wieczornej modlitwy, przy zdobywaniu wiedzy co do treści kolejnych modlitw, bądź też może służyć jako pomoc w zrobieniu rachunku sumienia. Dorośli mogą sprawić to, że dziecko będzie chętnie wracało do tego zbioru modlitw. Przy tej okazji może warto zapytać siebie ; gdzie jest moja książeczka od I komunii św., jakie są jej losy?                                                            /s.A/

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć                                                                                            

Udzielenie posługi akolity

28 marca 2015 roku w kościele p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu, podczas uroczystej Mszy świętej ksiądz biskup Józef Szamocki udzielił posługi akolity stałego 17 mężczyznom w tym 4 z naszej parafii, są to: Piotr Biegalski, Roman Borusiewicz, Jan Piechocki, Tomasz Słowiński.  

Czytaj więcej...

Uroczysta Komunia Święta dzieci z SP nr 23.

I Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci przygotowują się przez cały rok. 26 kwietnia odbyła się w naszej parafii Pierwsza Komunia do której przystąpiły dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 23.

Zobacz zdjęcia w Galerii Fotografii

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć