Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

„Nadzieja na dziecko, czyli cała prawda o Naprotechnologii”

W obecnych czasach borykamy się z poważnym problemem niepłodności małżeńskiej. Szacuje się, że co piąta para małżeńska staje się bezsilna wobec niemożności poczęcia i urodzenia dziecka. Istnieje jednak „nadzieja na dziecko”. Ta nadzieja to NaProTechnologia.

 

W niedzielę 15 listopada w naszej parafii w ramach przygotowania do podjęcia już 15-tego Dzieła Duchowej Adopcji odbyły się spotkania, podczas których mogliśmy zapoznać się z metodą leczenia niepłodności – Naprotechnologią.

W temat wprowadzały nas zaproszone do parafii panie

  • Aleksandra Baryła – lek. spec. ginekolog-położnik, konsultant Naprotechnologii,
  • Ilona Kuźmińska – lek. Ginekolog-położnik, konsultant Naprotechnologii,
  • Małgorzata Podolak – instruktor Creighton Model System.

Wystąpienia wprowadzające i sygnalizujące temat odbywały się podczas Mszy Świętych. Natomiast dla zainteresowanych tym tematem odbyła się w salce w Domu Sióstr Terezjanek o godz. 1600 specjalna konferencja.

Dzięki tym spotkaniom dowiedzieliśmy się

  • czym jest Naprotechnologia,
  • dla kogo jest przeznaczona ta metoda,
  • na czym polega leczenie i jak je rozpocząć,
  • co to jest Creighton Model System,
  • jaka jest skuteczność i zalety tej metody.

Przybliżono nam postać twórcy tej metody, amerykańskiego lekarza prof. Thomasa Hilgersa. Był również czas na zadawanie pytań oraz na osobisty kontakt i rozmowę z lekarzem.

Bardzo dziękujemy proboszczowi ks. prał. Kazimierzowi Piastowskiemu oraz duszpasterzom naszej parafii za zaangażowanie i pomoc w realizacji tych spotkań oraz zaproszonym gościom za bezinteresowne poświęcenie czasu i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie Naprotechnologii.

 

W imieniu organizatorów

Wspólnoty Domowego Kościoła

Blandyna i Jan Ciemielewscy

Zobacz zdjęcia w galerii fotografii

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć