Niedziela Duchowej Adopcji

W niedzielę 3 grudnia 2017 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz siedemnasty Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w którym żyjemy, wobec coraz większych ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie.

W tym roku Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego towarzyszyła udostępniona przez Diecezjalną Wspólnotę Kościoła Domowego wystawa pn. „Jan Paweł II w obronie życia ludzkiego”.

Korzystając z doświadczeń poprzednich lat przyrzeczenia były składane podczas każdej Mszy Świętej, aby umożliwić wszystkim parafianom podjęcie tego dzieła. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji nastąpiło podczas sumy o godzinie 1230.

Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia odbył się Chrzest Święty małej Anielki.

To była piękna podwójna uroczystość, która pokazuje nam, że chroniąc

i przyjmując każde nowe życie dajemy świadectwo żywej wiary i ochotnej współpracy z Chrystusem Odkupicielem.

Po zakończeniu każdej Mszy Świętej tradycyjnie każdy mógł dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej i uzyskać materiały dotyczące Duchowej Adopcji.

Wielka to radość i Bogu niech będą dzięki za tych wszystkich, którzy podjęli to dzieło. Oprócz największej grupy osób, które od wielu lat wiernie trwają na modlitwie, pojawiły się osoby przeważnie młode, które po raz pierwszy podjęły się modlitwy dla ratowania jedynie Bogu znanego zagrożonego poczętego życie. Łącznie w tym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 80 osób.

Chwała Panu!

Blanka i Janek Ciemielewscy

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć