Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Rok 2020

Rok 2020

Msza Święta Prymicyjna Ks. Dominika Kabaczyńskiego

31 maja 2020 r. w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego nasza parafia przeżywała radosną uroczystość - Mszę Św. prymicyjną naszego parafianina, ks. Dominika Kabaczyńskiego, który dzień wcześniej w toruńskiej Katedrze przyjął święcenia kapłańskie. Swoją pierwszą Mszę Św. ks. Dominik odprawił  o godz. 12.30. Po Mszy Św. wszyscy obecni otrzymali prymicyjne błogosławieństwo.

Nawiedzenie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy 22-23 czerwca 2020r.

22 i 23 czerwca 2020 r. nasza parafia przeżywała nawiedzenie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18:00 proboszcz ks. prałat Kazimierz Piastowski powitał Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii. Pieśnią „Do Ciebie Matko szafarko łask” rozpoczęła się Nieustanna Nowenna której przewodniczył o. Wojciech misjonarz-redemptorysta. W czasie nowenny o. misjonarz odczytał prośby i podziękowania jakie wierni złożyli do przygotowanej stągwi. W prośbach tych wierni wyrazili swoje najgłębsze uczucia miłości, potrzeby dnia codziennego, swoje bóle i potrzeby, modlono się o powołania kapłańskie i zakonne oraz o błogosławieństwo dla siebie i naszych rodzin. Następnie rozpoczęła się Msza święta której przewodniczył o. Wojciech. Pierwszy dzień nawiedzenia zakończył Apel Jasnogórski o godz.21

W drugi dzień nawiedzenia od wczesnych godzin rannych trwano na modlitwie indywidualnej przed Ikoną Matki Bożej. Popołudniu na zakończenie nawiedzenia odprawiono Mszę świętą a ks. proboszcz Kazimierz Piastowski zawierzył parafię Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

Zakończenie roku formacyjnego DK u Królowej Polski na Rubinkowie.

Na zakończenie rocznej pracy formacyjnej, wspólnota Domowego Kościoła na Rubinkowie I, spotkała się jak co miesiąc na Mszy Świętej, jednak tym razem na niedzielnej z całą parafią. Dziękując Bogu za miniony, jakże nietypowy rok pracy, wypraszaliśmy o potrzebne łaski dla wspólnoty na kolejny okres. Ponadto wielką radością była druga intencja z okazji 15-lecia ślubu Lidki i Macieja Lawęckich, w której dziękowaliśmy Bogu za ich sakrament małżeństwa i otrzymane łaski oraz wypraszaliśmy o niegasnącą i owocną miłość na następne lata. 

Czytaj więcej: Zakończenie roku formacyjnego DK u Królowej Polski na Rubinkowie.

Boże Nutki

W sobotę 26 września 2020 roku odbyło się spotkanie scholi dziecięcej “Boże Nutki”, która śpiewa podczas liturgii Mszy świętej dla dzieci w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Opiekunem scholi obecnie jest s. Bogumiła Ptasińska.

Czytaj więcej: Boże Nutki

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć