Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń - Rubinkowo 1

Rozważania ks. Michała

Słowo na niedzielę 24.12.2017

IV Niedziela Adwentu, rok B

(24.12.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii 

Kończymy adwent. Dzisiejsza niedziela w bardzo szybki sposób przygotowuje nas do świętowania Bożego Narodzenia, gdyż właśnie dzisiaj, wieczorem, zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby cieszyć się z obecności wśród nas Zbawiciela, Dzieciątka Jezus.

            Tegoroczne tempo przygotowań do świąt, ten pośpiech adwentowego oczekiwania, odzwierciedla dzisiejsza ewangelia. Słyszymy po raz kolejny dobrze nam znane opowiadanie o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie. Słyszymy o propozycji, którą składa Archanioł Gabryjel młodziutkiej kobiecie z Nazaretu, która została już zapowiedziana w Starym Testamencie. Jest nią Maryja, pokorna niewiasta, która bez chwili wahania przyjmuje przesłanie z nieba i staje się Matką Syna Bożego.

Czytaj więcej: Słowo na niedzielę 24.12.2017

Słowo na niedzielę 17.12.2017

III Niedziela Adwentu, rok B

(17.12.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii

Gaudete in Domino! (Radujcie się w Panu!) To antyfona przewidziana na III Niedzielę Adwentu, a więc na niedzielę RADOŚCI. Boże Narodzenie już coraz bliżej, a w tym roku szczególnie możemy odczuwać jego bliskość, gdyż dokładnie za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać jednocześnie wigilię Bożego Narodzenia. Czas jest krótki, dlatego spieszmy się, aby przygotować drogi dla Pana, szczególnie te prowadzące do naszych serc.

Czytaj więcej: Słowo na niedzielę 17.12.2017

Słowo na niedzielę 10.12.2017

II Niedziela Adwentu, rok B

(10.12.2017 r.)

 <<< Słowa Ewangelii

Druga Niedziela Adwentu daje nam pod rozwagę fragment ewangelii wg św. Marka. Ciekawa jest konstrukcja tego tekstu, gdyż św. Marek rozpoczyna spisywanie dobrej nowiny nie od narodzin Pana Jezusa, ale od przygotowań na Jego nadejście, które odbywało się wśród ludu nad Jordanem. Podaje nam on trzy konkretne wskazania, jak dobrze przygotować się na moment przyjścia Zbawiciela.

Czytaj więcej: Słowo na niedzielę 10.12.2017

Słowo na niedzielę 03.12.2017

I Niedziela Adwentu, rok B

(03.12.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie jeden z piękniejszych okresów, czyli adwent. Czas ten składa się z dwóch części: pierwsza, w którą dzisiaj weszliśmy, to oczekiwanie na powtórne przyjście Mesjasza. Chcemy nas wzrok i serce kierować ku niebu, wypatrując Chrystusa, który nadejdzie, jak zapowiedział, w dniu paruzji. Duga część adwentu rozpocznie się 16 grudnia i będzie nas skłaniać ku lepszemu przygotowaniu się na świętowanie Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Słowo na niedzielę 03.12.2017

Słowo na niedzielę 26.11.2017

Niedziela Chrystusa Króla

(26.11.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii

 Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy adwent, czas oczekiwania na przyjście Mesjasza.  Jest jednak coś, co łączy dzisiejszą niedzielę oraz pierwszą część adwentu. Słowo Boże, mówiące o sprawach ostatecznych.

Czytaj więcej: Słowo na niedzielę 26.11.2017

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć