Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Słowo na niedzielę 10.09.2017

XXIII Niedziela Zwykła (A)

10.09.2017

Jeszcze przed wakacjami można było zobaczyć w kinie film p.t. „Chata”. Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Williama Younga pod tym samym tytułem. Główny bohater, Mackenzie Philips, spędza weekend w opuszczonej chacie wraz z Trójcą Świętą. I tam, pewnego dnia, Bóg Ojciec wskazuje mu na ptaszka siedzącego na drzewie i mówi: on ma skrzydła i jest stworzony do latania. Ty natomiast jesteś stworzony do KOCHANIA.

Bardzo mi się spodobały te słowa, gdyż w jasny sposób ukazują nasze podstawowe powołanie, jakim jest miłość. Miłość natomiast wymaga niejednokrotnie rzeczy trudnych. Jedną z nich jest z pewnością braterskie upomnienie. Trudno bowiem ukazać drugiemu jego błędy w taki sposób, aby się na nas nie obraził. Jeszcze trudniej z pewnością przyjąć upomnienie, gdyż potrzeba do tego ogromnej pokory serca.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wzywa nas do tego, abyśmy zawalczyli o duszę naszego bliźniego. Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Należymy do wspólnoty Kościoła, a ten jest wspólnotą grzeszników. Tam natomiast, gdzie pojawia się grzech, musi się pojawić i prawda, która go zdemaskuje i wskaże tą właściwą drogę. Żyjmy zatem w prawdzie i ukazujmy ją bliźnim, a wtedy zapanuje między nami jedność, o którą tak często prosi Chrystus na kartach Ewangelii.

ks. Michał Rogoziński

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć