Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Słowo na niedzielę 05.11.2017

XXXI Niedziela Zwykła

(05.11.2017 r.)

 <<< Słowa Ewangelii

Czasami możemy usłyszeć, że ktoś nie chodzi do kościoła, nie bierze udziału w życiu sakramentalnym, gdyż jest zgorszony postawą kapłana. Prawdą jest, że często w gronie najbliższych (ale nie tylko) lubimy rozmawiać o księżach… Nie byłoby w tym nic złego, gdybyśmy mówili chociażby o ich zapale w głoszeniu Ewangelii. Jednak o wiele częściej poruszamy tematy skandali z udziałem duchownych, odwracając się tym samym plecami do całej wspólnoty Kościoła.

      W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus również zauważa problem, który panował w środowisku faryzeuszy. Mianowicie, często ich postawa, pełna buty, arogancji i wywyższania się, powodowała, że ludzie odchodzili od wiary. Mesjasz natomiast gani taką postawę i daje konkretne wskazanie: „Słuchajcie ich, ale uczynków nie naśladujcie”. Ich powołaniem jest głoszenie Słowa Bożego i należy go słuchać. Natomiast jeśli sami nie żyją wg tego słowa, to już ich indywidualna sprawa. To oni będą kiedyś odpowiadali za to przed Najwyższym. My zaś będziemy odpowiadali za swoją wiarę, bądź niewiarę.

      Z pewnością potrzeba wielkiej modlitwy za kapłanów, którzy stoją na pierwszej linii frontu ze złym i nie są wolni od pokus tego świata. Bardzo często doświadczają ich jeszcze więcej. Pamiętaj o tym zawsze wtedy, gdy przyjdzie do Ciebie pokusa osądzenia kogoś.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć