Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Słowo na niedzielę 19.11.2017

XXXIII Niedziela Zwykła

(19.11.2017 r.)

>>> Słowa Ewangelii

Dzisiejsza ewangelia bardzo często jest odczytywana na mszach świętych rozpoczynających nowy rok szkolny. Zachęca ona bowiem do rozwoju swoich talentów, umiejętności, do pracy nad sobą. I chociaż talent w języku biblijnym jest niczym innym jak jednostką wagi (złota lub srebra), to z pewnością każdemu z nas kojarzy się jednoznacznie.

            Nie ma na ziemi człowieka, który nie miałby jakiegoś daru, który otrzymał od Pana Boga. Dar, który łączy każdego z nas, to dar życia. Często go nie doceniamy i nie dziękujemy za niego. A szkoda, bo powinniśmy. Życie każdego jest bardzo cenne i wyjątkowe. Z jednej strony jest ono darem, a z drugiej zadaniem. Często pytamy: jak żyć? Szukamy celu naszego życia, chociaż wiemy doskonale, że tym ostatecznym celem będzie dopiero życie wieczne. Aby dobrze przejść przez ziemską wędrówkę, rozwijając swoją duszę, a także doprowadzając innych do Królestwa Bożego, Pan Bóg obdarował nas rozmaitymi talentami i charyzmatami. Jednemu dał jeden, drugiemu dwa, innemu pięć. Każdemu według jego możliwości. Ofiarował nam je po to, abyśmy nie próżnowali, ale udoskonalali ten świat.

            Jak ja dzisiaj podchodzę do kwestii rozwijania swoich talentów? Czy uświadomiłem już sobie w czym jestem dobry? Czym mogę służyć innym osobom? Nie po to, aby na tym zarobić, ale aby spalać się dla innych… Co mogę ofiarować temu światu? Niech te pytania skłonią mnie dzisiaj do głębszej refleksji i zmotywują do jeszcze większego działania na rzecz budowania Królestwa Bożego już tutaj na ziemi.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć