Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Słowo na niedzielę 17.12.2017

III Niedziela Adwentu, rok B

(17.12.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii

Gaudete in Domino! (Radujcie się w Panu!) To antyfona przewidziana na III Niedzielę Adwentu, a więc na niedzielę RADOŚCI. Boże Narodzenie już coraz bliżej, a w tym roku szczególnie możemy odczuwać jego bliskość, gdyż dokładnie za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać jednocześnie wigilię Bożego Narodzenia. Czas jest krótki, dlatego spieszmy się, aby przygotować drogi dla Pana, szczególnie te prowadzące do naszych serc.

            W dzisiejszej ewangelii po raz kolejny spotykamy się ze św. Janem Chrzcicielem. To co może nas zadziwiać, to jego olbrzymia pokora. Na pytanie o swoją tożsamość odpowiada: „Ja jestem głosem wołającego na pustyni”. Można powiedzieć, że Jan uznaje siebie za narzędzie samego Boga. To nie on mówi, lecz przemawia przez niego Najwyższy. On jest tylko i wyłącznie sługą, trzciną kołyszącą się na wietrze. A jednak ta niezwykle ważna misja przysparza mu wiele radości. Gdy patrzymy na Jana Chrzciciela, to widzimy pustelnika odzianego w skórę wielbłądzią, żywiącego się szarańczą i miodem leśnym, gardzącego dobrami tego świata, a jednocześnie bardzo radosnego. Co jest powodem tej radości? Możliwość pełnienia woli samego Boga!

            Dzisiaj możemy spotkać wielu smutnych ludzi. Niby mają wszystko: bogate domostwa, szybkie samochody, drogie wakacje… ale nie mają jednego – radości płynącej z głębi serca. Ta prawdziwa radość pochodzi bowiem od samego Boga, a On niejednokrotnie jest zagłuszony przez dobra tego świata.

            W ten ostatni tydzień adwentu spróbujmy wejść na drogę pokory i pełnienia woli naszego Stwórcy. Szybko się przekonamy, że jest to najprostsza droga do osiągnięcia radości… i to tej prawdziwej.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć