Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Toruń-Rubinkowo 1

Słowo na niedzielę 24.12.2017

IV Niedziela Adwentu, rok B

(24.12.2017 r.)

<<< Słowa Ewangelii 

Kończymy adwent. Dzisiejsza niedziela w bardzo szybki sposób przygotowuje nas do świętowania Bożego Narodzenia, gdyż właśnie dzisiaj, wieczorem, zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby cieszyć się z obecności wśród nas Zbawiciela, Dzieciątka Jezus.

            Tegoroczne tempo przygotowań do świąt, ten pośpiech adwentowego oczekiwania, odzwierciedla dzisiejsza ewangelia. Słyszymy po raz kolejny dobrze nam znane opowiadanie o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie. Słyszymy o propozycji, którą składa Archanioł Gabryjel młodziutkiej kobiecie z Nazaretu, która została już zapowiedziana w Starym Testamencie. Jest nią Maryja, pokorna niewiasta, która bez chwili wahania przyjmuje przesłanie z nieba i staje się Matką Syna Bożego.

            Może nas troszkę zastanawiać Jej postawa… Niewiele rozumie z tego, co ma się za chwilę wydarzyć, a jednak z wielką ufnością mówi: TAK. Przyjmuje wolę Pana Boga bez żadnej negocjacji, bez stawiania jakichkolwiek warunków. Po prostu poddaje się bez reszty działaniu Najwyższego.

            Gdy w dniu dzisiejszym przystąpimy do składania sobie świątecznych życzeń, pamiętajmy o tym, aby życzyć nie tylko zdrowia, dobrej pracy, czy też wielu pieniędzy. Życzmy sobie przede wszystkim głębokiej wiary, ufności i posłuszeństwa Bożym planom. Tylko wtedy będziemy naprawdę szczęśliwi.

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć