1.     Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania; za tydzień zaś spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej po Mszy świętej o godz. 11.00. 

2.     Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali chwilę krótszą czy dłuższą swego czasu podczas Wieczystej Adoracji. Dziękujemy za piękne świadectwo Waszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii! Zachęcamy do korzystania z okazji – otwartej codziennie Kaplicy Adoracji. 

3.     Czwartek (28.09) to dzień Międzynarodowej Koronki na ulicach miast świata – zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką o godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym. 

4.     W sobotę zapraszamy: na godz. 10.00 dzieci na spotkanie scholii, a na godz. 19.00 młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w salce przy kościele. 

5.     Za tydzień w niedzielę gościć będziemy o. Romana Hernogę, karmelitę, który będzie przybliżał nam postać patronki dnia – św. Teresy, a w czasie Eucharystii o godz. 11.00 dzieci zaprezentują swoje przedstawienie o świętej. 

6.     W niedzielę także rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Tyle różnych spraw osobistych, zbliżające się wybory, sytuacja na świecie – niech nas to mobilizuje do modlitewnego szturmu. Nabożeństwa w kościele dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a dla dorosłych przez cały tydzień po Mszy świętej o godz. 7.30 (poniedziałek - sobota) i o godz. 17.30. 

7.     W niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na comiesięczną modlitwę uwielbienia i o uzdrowienie, a w trzecią niedzielę miesiąca zaproponujemy formację do pogłębienia swojej relacji z Bogiem poprzez szkołę modlitwy. 

8.     Dziękujemy za każdą troskę o parafię i za wpłaty na konto. Ostatnia kolekta to 6.378 zł.

9.     Od wczoraj do 2 października trwa głosowanie w ramach Toruńskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Można głosować przez Internet  (www.budzet.torun.pl) albo w wyznaczonych punktach – szczegóły na plakatach.  

10. Planujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach 20 października (piątek) na prowadzone przez ojców karmelitów modlitewne czuwanie, które odbywa się popołudniu w godz. 15.15 – 21.15. Szczegóły i zapisy w najbliższym czasie. 

11. We wtorek (26.09) o godz. 18.00 we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się spotkanie z p. Grzegorzem Górnym pt. „Wojna o duszę świata według Jana Pawła II”.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Karavenkę Lisewską l. 77 z ul. Buszczyńskich. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu