To wspaniałe spotkanie parafii było możliwe przede wszystkim dzięki darczyńcom, sponsorom z wielu firm, a nade wszystko naszym parafianom, którzy w tym roku jeszcze aktywniej włączyli się w organizację festynu. Były to bardzo zróżnicowane dary pieniężne oraz drobne upominki (kredki, pisaki, zeszyty, wycinanki, notesiki, zabawki). Jak w poprzednich latach parafianie dostarczyli do stoisk gastronomicznych wiele ciast i domowych wypieków. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za hojność i serdeczność.

Pomocy finansowej organizowanemu festynowi udzieliła również i w tym roku gmina Toruń w ramach wspierania inicjatyw lokalnych.

Młodzież z parafii, wyrażając swoją wdzięczność wieloletnim przyjaciołom festynu, za wsparcie i wrażliwe serca uhonorowała V-ce Prezydenta miasta Torunia Zbigniewa Rasielewskiego i Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Rubinkowo” Zdzisława Zakrzewskiego oprawionymi pięknymi pracami plastycznymi przygotowanymi na tegoroczny festyn.

Festyn prowadziła znana z wcześniejszych edycji pani Katarzyna Lens.

Atrakcją dla dzieci, jak co roku, były pokazy Państwowej Straży Pożarnej. Na stanowisku Straży Miejskiej dzieci uczyły się potrzebnych przed wakacjami zasad bezpieczeństwa w formie przyjemnej zabawy.  Dzieci także przebierały się w stroje bojowe i mogły poczuć się chociaż przez chwilę stróżami porządku. Mogły też zapoznać się z pracą psów policyjnych. Na odrębnym stoisku prowadzonym przez Policję można było uzyskać bliższe dane o swoim dzielnicowym i jego planach pracy.

Nowym elementem festynu był bardzo ciekawy występ wychowanków z Warsztatów Fundacji im. Brata Alberta oraz grupy cyrkowej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Po raz pierwszy na festynie zaprezentowała swoje umiejętności dziecięca schola parafialna pod opieką Małgorzaty i Jacka Sadłowskich. Niezwykłą atrakcją był pokaz umiejętności wychowanków Firmy Tresującej Psy. Dzieci mogły dokonać próby strzelenia gola do bramki bronionej przez specjalnie wyszkolonego psa.

Prowadzone były już tradycyjnie konkursy: biblijny przez proboszcza parafii ks. prałata Kazimierza Piastowskiego oraz sportowo-zręcznościowy, prowadzony pod czujnym okiem nauczyciela WF pana Marka Kociuby. W przerwach między konkursami dzieci bawił dobrze znany i lubiany klown „Koko”. Można było także podziwiać niezwykle żywiołowy taniec hip-hopowy wykonywany przez dziewczęta ze Szkoły Tańca.  

Temat tegorocznego konkursu plastycznego, będący równocześnie hasłem festynu „Sursum corda - W górę serca”, został pięknie przedstawiony przez dzieci i młodzież w barwnych pracach, wcześniej przygotowanych, które prezentowano na scenie. Również w tym roku przeprowadzona została licytacja pięciu ubiegłorocznych nagrodzonych prac plastycznych, która zasiliła dochód z festynu.

Dzieci bez przerwy licznie oblegały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz stoisko malowania twarzy.

Cały czas funkcjonowały stoiska gastronomiczne obsługiwane przez członków wspólnot parafialnych. Można było zjeść grochówkę, kiełbasę, chleb ze smalcem plebanijnym i ogórkiem kiszonym, a także dla osłody ciasto domowego wypieku. Można też było napić się gorącej kawy i herbaty lub zimnych napoi albo rozkoszować się lodami. Poza atrakcjami kulinarnymi można było skorzystać z oferty stoiska z pamiątkami oraz atrakcyjnymi książkami.

Nad zdrowiem uczestników czuwała cały czas wykwalifikowana i doświadczona pielęgniarka pani Danuta.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z rozprowadzanymi cegiełkami na cele charytatywne festynu. Wszystkie cegiełki były premiowane bardzo atrakcyjnymi drobnymi upominkami. Większość zebranych cierpliwie wyczekiwała do końca festynu na szansę wylosowania nagród głównych: miksera firmy Philips, trzech rozkładanych krzeseł ogrodowych oraz roweru ufundowanego przez parafianina chcącego zachować anonimowość.

Beneficjentami tego przedsięwzięcia są dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii i cały uzyskany dochód z festynu w kwocie 9.685,81 zł został przeznaczony na dofinansowanie ich letniego wakacyjnego wyjazdu. Grupa 40-tu dzieci z naszej parafii udała się w poniedziałek 14 lipca na dziesięciodniowy wypoczynek w Góry Świętokrzyskie pod czujną opieką siostry Anny ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

Serdecznie zapraszamy, do odwiedzin internetowej strony parafialnej www.polski-krolowa.pl, zakładka galeria, by powrócić wspomnieniami do wydarzeń festynowych.

W podziękowaniu za wrażliwość serca i okazany gest miłości, w niedzielę 14 września br. o godzinie 1230 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji wszystkich dobroczyńców festynu.

 W imieniu organizatorów Blandyna i Jan Ciemielewscy

 

Lista sponsorów i darczyńców Parafialnego Festynu Rodzinnego 2014

 

Sponsorzy instytucjonalni (urzędy, firmy):

  1. Urząd Miasta Toruń
  2. Państwowa Straż Pożarna w Toruniu
  3. firma „Hanza” z Torunia
  4. firma „Techbud” z Torunia
  5. Spółka „Tormec Reduktor” z Torunia
  6. „Euro Biuro” z Torunia
  7. Apteka im. J.Korczaka na Rubinkowie
  8. Apteka Viola
  9. Cukiernia „Lucynka”

10. Sklep Rybny „Sumik”

11. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rubinkowo”

12. Zespół Szkół CKU w Gronowie

13. Zakład Masarski w Miliszewach

14. Parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

15. Fundacja im. Brata Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu

16. firma „WULKAN”

17. Komenda Miejska Policji w Toruniu

18. Straż Miejska w Toruniu

19. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

20. Agencja Reklamowa MARTYN

21. Alstar 7 Sp. z o.o. Oddział Przetwórstwa Mięsnego „Serdelek” w Różankowie

22. Bella Line Wellness Centrum

23. Cukiernia Franciszka Pokojskiego

24. Hurtownia Materiałów Biurowych i Zabawek „PANDA”

25. Hurtownia „Hektor” Sp.J.

26. „Iglotex” Toruń Sp. z o.o.

27. Inter Cars S.A. w Inowrocławiu

28. Planetarium im. Władysława Dziewulskiego

29. P.H.U. Ciesielski Bartosz Logistyk z Inowrocławia

30. Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa „Torseed”

31. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

32. Salon Piłkarski WRÓBEL-GOL

33. Salon fryzjerski na Rubinkowie

34. Sklep Zoologiczny „Nerro”

35. Świstowski S.A.

36. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

37. UNIGUM z Torunia

38. Centrum Rehabilitacyjne „REMED” z Torunia

39. Sklep „PALUSZEK”

40. firma „Kagum”

41. PHU Flisak

42. firma „Auto alarm radio”

43. Pan Wiceprezydent Zbigniew Rasielewski

44. firma „Stalweld” Sp.j. z Torunia

45. firma „Tank” Sp.j.

46. Salonu samochodowy Toyota

47. firma „Pomiar-Service s.c. ze Złotorii

48. Salon „MACHTEL-OPTYKA”

49. Piekarnia w Głogowie

 

 

Sponsorzy indywidualni:

 

50. Ks. Prałat Kazimierz Piastowski

51. Ks. Bartłomiej Sławiński

52. Pani Zdzisława Adamczyk

53. Pani Ewa Adamska

54. Pani Janina Autrieb

55. Pani Krystyna Bolewicka

56. Pani Bogusława Bonisławska

57. Pani Regina Dubiel

58. Pani Leokadia Fido

59. Pani Danuta Jaruga

60. Pani Krystyna Kopczyńska

61. Pani Teresa Kowalska

62. Pani Małgorzata Kożuchowska

63. Pani Katarzyna Lens

64. Pani Anna Nitecka

65. Pani Teresa Nowarkiewicz

66. Pani Maria Odejewska

67. Pani Barbara Oleksowicz

68. Pani Wiesława Szymańska

69. Pani Bożena Tamiłowska

70. Panie K. i H. Kmieć

71. Pan Czesław Ciemielewski

72. Pan Marek Kociuba

73. Pan Marcin Kurpiowski

74. Państwo Ania i Marek Borowik

75. Państwo Ania i Piotr Cichy

76. Państwo Jadwiga i Sławek Gołomscy

77. Państwo Joanna i Andrzej Jakimiec

78. Państwo Beata i Jacek Piwońscy

79. Grupa anonimowych darczyńców z terenu parafii

80. Pani Jadwiga Stępień

81. Pani Anna Lubik

82. Pani Maria Śmieszna