Back to Top

Rok 2016

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Pięknym i radosnym przeżyciem było tegoroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii, które odbyło się w sobotę 2 stycznia 2016 roku.  Spotkanie rozpoczęła Eucharystia sprawowana w Kaplicy Adoracji, której przewodniczył proboszcz ks. prałat Kazimierz Piastowski. Podczas spotkania w salce Domu Sióstr, Ksiądz Proboszcz zwrócił się z serdecznym słowem do rodzin, podkreślając posługę Domowego Kościoła dla budowania nadziei i jedności małżeńskiej, jednocześnie dziękując wspólnocie za zaangażowanie w życie parafii. Spotkanie przebiegało w ciepłej, radosnej bożonarodzeniowej atmosferze. Całemu spotkaniu towarzyszył wspólny śpiew kolęd oraz wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

Zobacz zdjęcia w Galerii Fotografii

Święto Świętej Rodziny u Królowej Polski

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Od wielu lat w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie, z inicjatywy ks. prałata Kazimierza Piastowskiego wspieranego przez Wspólnotę Domowego Kościoła,  pielęgnowana jest tradycja bardzo uroczystego obchodzenia Święta Świętej Rodziny w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu.

Zatem 27 grudnia na sumę parafialną przybyło wielu małżonków. Przychodzili tradycyjnie z kwiatami, tak jak zakochani na randkę.

Spotkanie formacyjne dla dzieci ze scholii, TAU i rodziców

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

12-13 marca 2016r.   odbyło się spotkanie formacyjne dla dzieci ze scholii, TAU i ich Rodziców. O godzinie 17.00 odbyło się zakwaterowanie - dzieci , które zostały w domu sióstr na noc. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały upominki wielkanocne dla swoich Rodziców, którzy o 19.00 rozpoczęli swoje pierwsze formacyjne spotkanie z księdzem Zbyszkiem. Po konferencji Rodzice obejrzeli wykonaną przez dzieci pantomimę pt. „ STWORZENIE”. Po kolacji dzieci spotkały się przy „ognisku”, był to dla nich czas na zabawę, śpiewy i ciekawe opowiadania. Dzieci zakończyły dzień modlitwą w kaplicy. Następnego dnia wspólna jutrznia .Po śniadaniu była praca w grupach, która dotyczyła niedzielnej Ewangelii. O godz. 10.00- tradycyjnie dzieci rozpoczęły z siostrami przygotowanie do Mszy św. Po Mszy dzieci wróciły do domów.

Strona 1 z 5

Strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji w polityce prywatności
Dalsze informacje Zgadzam się Odrzuć