Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to doskonała okazja, aby celebrować dziedzictwo świętego patrona naszego regionu, którym jest św. Jan Paweł II oraz po czasie restrykcji sanitarnych związanych z pandemią stwarzać przestrzeń do spotkań i integracji lokalnych społeczności, zwłaszcza w czasie Roku Rodziny.

Dlatego w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie I w Toruniu dnia 11 czerwca odbył się VII Wielki Festyn Rodzinno – Parafialny pod hasłem „Niech nasza droga będzie wspólna” prowadzony przez Macieja Korzeniowskiego i Michała Naleśniaka.

Trud organizacyjny podjęła rada parafialna wraz z księdzem proboszczem Andrzejem Kowalskim oraz Robertem Olkowskim viceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu. 

Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki i Viceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz. 

Nie zabrakło różnych atrakcji dla dzieci, dorosłych, ale przede wszystkim dla całych rodzin. Można było podziwiać występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27, scholii parafialnej „Boże Nutki”, zaopatrzyć się w ekologiczne wyroby lokalnych wytwórców, podziwiać wozy bojowe wojska oraz straży pożarnej, zaznajomić się z działalnością Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w zakresie rodzin adopcyjnych, był symulator dachowania obsługiwany przez WORD w Toruniu, zjeżdżalnie dla najmłodszych, malowanie twarzy, znakowanie rowerów prowadzone przez Policję, nauka zasad bezpieczeństwa prowadzona przez Straż Miejską oraz segregacji śmieci prowadzone przez MPO. Można było dowiedzieć się o działalności miasta i województwa kujawsko-pomorskiego.

Można było również wysłuchać wspaniałego koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia wraz z solistami; śpiewali także Kamil Czeszel, Mario Samsolo i Katarzyna Wiśniewska.

W trakcie festynu trwała loteria fantowa, w której nie tylko wygrywał każdy los, ale także na zakończenie były do wygrania nagrody główne w postaci: elektrycznej hulajnogi, dwóch rowerów, telefonu komórkowego, żelazka, blendera, słuchawek bezprzewodowych. Dochód z festynu przeznaczony został na powstające centrum integracji dzieci i młodzieży w parafii oraz na organizację i pomoc osobom z niepełnosprawnościami prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu. 

Wszystkim instytucjom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do powrotu festynu na Rubinkowie I serdecznie dziękujemy! A warto podkreślić, że partnerami festynu byli: Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Straż Miejska w Toruniu, Ochotnicza Straż Pożarna z Łubianki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rubinkowo”, MPO, Rada Okręgu nr 8 - Rubinkowo. 

Teskt i zdjęcia: archiwum parafii

i jeszcze więcej zdjęć KLIKNIJ TUTAJ >>>