W dniu 15.02.2023 roku proboszcz ks. Andrzej Kowalski odwiedził Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Celem wizyty było odebranie z rąk pani Michaliny Jankowskiej - dyrektor instytutu, relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego włos to bardzo wartościowa relikwia dla naszej parafii.

Przy okazji Pani Michalina oprowadziła delegację z naszej parafii po domu i pokojach, w których mieszkał błogosławiony w czasie swoich pobytów.  Pomieszczenia pozostały zachowane w niezmienionym stanie i nadal czuć ducha prymasa tysiąclecia. Goście mogli zapoznać się również z licznymi pamiątkami, również tymi potwierdzającymi przyjaźń pomiędzy prymasem a papieżem Polakiem św. Janem Pawłem II. Osoby z naszej parafii mogły również odwiedzić kaplicę w której modlił się i sprawował msze święte - błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. O wystawieniu relikwii będziemy informować na bieżąco.