W niedzielę 19 marca 2023 roku wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii powiększyła się o pięciu nowych ministrantów. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 miał miejsce obrzęd ustanowienia nowych ministrantów.

Aspiranci przygotowywali się do swojej nowej posługi od września ub. roku pod okiem ks. Michała Palucha . Po przedstawieniu i wyborze kandydatów na ministrantów, ks. Proboszcz Andrzej Kowalski przyjął gotowość kandydatów do służby ministranckiej w zgromadzeniu liturgicznym. Następnie dokonał poświęcenia komży i kołnierzy. Na znak dopuszczenia do służby ministranckiej każdy z kandydatów otrzymał kołnierz ministrancki. Nowym ministrantom życzymy przede wszystkim wytrwałości i zapału do służby przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy chłopców z naszej parafii, którzy chcą zostać ministrantami, aby nie wahali się podjąć decyzji o byciu ministrantem i zgłaszali się do ks. Michała.