Latem 1973 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyły się pierwsze rekolekcje Domowego Kościoła, które poprowadził Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Nieco wcześniej, bo 11 czerwca 1973 r. kard. Karol Wojtyła powierzył Ruch Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła.

Także kręgi Domowego Kościoła naszej parafii czynnie włączyły się w świętowanie jubileuszu 50-lecia istnienia Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w Polsce, gromadząc się na uroczystej Mszy świętej w niedzielę 11 czerwca 2023 r o godz. 9:30. Wspólnota dziękowała za 50 lat Domowego Kościoła a także za kończący się rok formacyjny oraz za opiekuna duchowego wspólnoty księdza Bartosza Serwińskiego. Modlitwie powierzano małżeństwa i rodziny udające się na letnie rekolekcje oazowe.