W dniu 23.03.2024 odbyła się pielgrzymka parafialna do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. To już kolejny rok, kiedy część osób zdecydowała się na wyjazd, aby w sposób szczególny przeżyć ten czas w okresie Wielkiego Postu.

W tym roku pogoda nie dopisała. Mimo chłodu, wiatru i deszczu wiele pielgrzymów zdecydowała się uczestniczyć we Mszy świętej w plenerze oraz pozostała towarzyszyć aktorom odgrywającym sceny z życia Jezusa również w plenerze. Dla mniej wytrzymałych w kościele zostały ustawione telebimy. Pomimo aury do Gorki Klasztornej zjechało wielu pielgrzymów z całej Polski. To wyjątkowy czas. Prawdopodobnie wielu pielgrzymów zdecyduje się ponownie na wyjazd w przyszłym roku, gdyż Górka Klasztorna to wyjątkowe miejsce, ukształtowane przez wiele trudnych wydarzeń, gdzie obecność Maryi i Jej opieka są wyczuwalne. Każdy kto tam pojedzie, nie wróci bez "daru duchowego"