W Wielki Czwartek w Kościele katolickim liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego. Ten dzień jest szczególnym świętem kapłanów. Jako wspólnota parafialna podziękowaliśmy wczoraj naszym kapłanom za ich powołanie, służbę oraz życzyliśmy kolejnych lat pełnych radości z wykonywanej posługi.

Pierwszy raz cała społeczność parafialna miała udział w okazaniu wdzięczności poprzez wcześniejszą zbiórkę. Jako dary od parafian zostały przekazane: figura o. Pio, 6 szt nowych komży. Dodatkowo dar indywidualny - obrus na Ołtarz oraz na serweta na lektorium. Oprawę (czytania, psalm, dary) przygotowała wspólna wspierająca modlitwą kapłanów. Dziękujemy wszystkim wspólnotom za przygotowania, udział, świadectwo wiary i jedności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w parafialnej galerii zdjęć. PRZEJDŹ DO GALERII >>>