Coś się kończy, coś się zaczyna...w życiu duchowym nie ma stagnacji. W niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się rekolekcje w cyklu - 10 spotkań z Jezusem. Zgłosiło się ponad 30 osób chcących pogłębić swoją relację z Bogiem i na nowo zakochać się w Trójcy Świętej pod czujną opieką Maryi. Co tydzień spotykaliśmy się na wspólnej modlitwie, uwielbieniu, dziękczynieniu. Słuchaliśmy konferencji i świadectw.

Dzieliliśmy się w mniejszych grupach tym jak poszczególne poruszane tematy nas poruszają, swoimi świadectwami doświadczania bliskości Boga, działania Jezusa, natchnień Ducha Świętego, opieki Maryi. Zgodnie z obietnicą złożoną w zaproszeniu - każdy kto przeszedł te rekolekcje coś otrzymał, każdy na miarę swoich potrzeb oraz sytuacji w jakiej obecnie się znajduje. W czasie rekolekcji miały miejsce dwa szczególne spotkania - była to modlitwa o uzdrowienie ( przeszłości , zranień ) prowadzona nad każdym uczestnikiem w sposób indywidualny oraz modlitwa o odnowienie darów Ducha Świętego złożonych w każdym z nas w sakramencie chrztu i bierzmowania. Ten czas szybko minął, wszelkie wydarzenia umieszczone były w szczególnych dniach kalendarza liturgicznego co nie było w żaden sposób zaplanowane a jedynie dowodzi działania Ducha Świętego w tym wydarzeniu. W dniu wczorajszym (16.06) odbyło się ostatnie spotkanie rekolekcyjne. Zakończyliśmy je wspólnym świętowaniem i modlitwą. W sercach uczestników zrodziło się pragnienie , aby dalej kontynuować przygodę z Jezusem, Maryją, Duchem Świętym więc od przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejne spotkania na które już zapraszamy wszystkich parafian, przyjaciół. Spotkania będą miały charakter otwarty dla wszystkich - będzie na pewno modlitwa, rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Słowem Bożym oraz wszystko to czego zapragnie Duch Święty. W okresie wakacji zapraszamy w każdą 2-gą i 4-tą niedzielę miesiąca po wieczornej mszy świętej do salki przy zakrystii.